Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Giriş Tarihi: 26.11.2015 10:10 Güncelleme Tarihi: 26.11.2015 15:54
TEOG sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

sınavı 25-26 Kasım'da yapıldı. 8. sınıf öğrencilerinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında girdiği nın soru ve cevapları tarafından açıklanacak. Peki ne zaman açıklanacak? TEOG sınav soruları ve cevapları nasıl öğrenilir? Detaylar haberimizde...

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş () sınavına 1 milyon 174 bin 427 öğrenci girdi. 8. sınıf öğrencileri için yapılan merkezi ortak sınavların bugün sona ermesinin ardından öğrenciler merakla nı beklemeye başladı. TEOG sınav soruları ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. Peki TEOG sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? TEOG sınav soruları ve cevapları nasıl öğrenilir? İşte detaylar!

TEOG sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sınav soruları ve cevaplarını yayınladı. TEOG sınav sonuçlarını aşağıdaki link üzerinden öğrenebilirsiniz.

TEOG SINAVI SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI!


TEOG sınav soruları ve cevapları nasıl öğrenilir?

tarafından yayınlanan TEOG sınav soruları ve cevaplarını öğrenmek için MEB'in resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. TEOG oturumları sona erdikten bir kaç gün sonra TEOG sınav soruları ve cevapları bu site üzerinden yayınlanıyor. MEB'in internet sayfasını sık sık ziyaret ederek sayfanın alt kısmında bulunan "Duyurular" bölümünü takip etmelisiniz. TEOG sınav soruları ve cevapları açıklanır açıklanmaz haberimizde detaylar yer alacaktır.

TEOG sınav soruları ve cevapları görüntülemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


TEOG SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN!

TEOG nedir? TEOG sınavı nasıl yapılır?

Her sene yılda iki defa yapılan , normal 8 inci sınıf ders müfredatı baz alınarak yapılmaktadır. Fakat normal eğitim sürecinde görülen derslerin hepsi TEOG sınav sorusu olarak hazırlanmamaktadır. Bu doğrultuda, TEOG sınavında 6 dersten toplam 120 soru bulunmaktadır. TEOG sınavında öğrencilere yöneltilecek olan soruların dersleri ve soru sayıları şu şekildedir;

Matematik 20 soru,
Fen ve teknoloji 20 soru,
T.C inkilap tarihi ve Atatürkçülük 20 soru
Türkçe 20 soru
Yabancı dil 20 soru
Din kültürü ve ahlak bilgisi 20

Öğrencilere 120 soruyu çözmeleri için, ders başına 40 dakika olmak üzere, toplamda 240 dakika süre verilmektedir. Yani her soru başına 2 dakika süre düşmektedir. Ayrıca daha önceki sınav sistemlerinin aksine TEOG sınavında yanlış sayısı doğru sayısını etkilememektedir. Bu durumda öğrencilere sınav esnasında hiçbir soruyu boş bırakmamaları ve olabildiğince tüm soruları yanıtlamaları önerilmektedir. Çünkü yanlış yapsalar dahi, yanlışlar doğru sayısını eksiltmeyecektir.

TEOG sınav tarihleri ne zaman?

Bu sene birinci dönem TEOG sınavı, 25 Kasım – 26 Kasım 2015 Çarşamba ve Perşembe günleri yapılacaktır. 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk dönemi yapılan bu TEOG sınavına giremeyen öğrenciler ise, 12-13 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan mazeret sınavına girebileceklerdir.

İlk dönem TEOG sınav sonuçları ise, 2016 Ocak ayı içinde belli olacak ve öğrencilere açıklanacaktır. Bunun ardından, ikinci dönem TEOG sınavları ise, 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacaktır. 2015-2016 eğitim öğretim yılı ikinci dönem TEOG sınavına giremeyen öğrenciler ise, 14-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak olan TEOG mazeret sınavına girebileceklerdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN