Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den öğrenci ve öğretmenlere 'bilişim' daveti

Giriş Tarihi: 29.11.2015 09:21
MEB'den öğrenci ve öğretmenlere 'bilişim' daveti

'in, öğretmen ve öğrencilerin bilişim alanında ilerleyebilmeleri, proje hazırlayabilmeleri ve eğitimcilerin idari işleri için hazırladığı "MEB'de Öğren" isimli yeni içerik platformu hizmete girdi.

Milli Eğitim Bakanlığınca () öğretmen ve öğrencilerin bilişim alanında ilerleyebilmeleri, proje hazırlayabilmeleri ve eğitim yöneticilerinin idari işlerini kolaylaştırabilmeleri için hazırlanan "MEB'de Öğren" isimli yeni içerik platformu hizmete girdi.

AA muhabirinin MEB yetkililerinden aldığı bilgiye göre, öğretmen ve öğrenciler, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen uzaktan eğitim platformu, "http://mebdeogren.meb.gov.tr" internet sitesi ile mekan ve zamandan bağımsız olarak, eğitim içeriklerinden faydalanabilecek.

"MEB'de Öğren" isimli eğitim platformunda, idareci, öğretmen ve öğrencilerin bilişim alanında kendilerini geliştirebilmeleri, bilişim teknolojilerini kullanarak proje hazırlamaları, bilişim içerikli uygulamaları yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri ve eğitim yöneticilerinin idari işlerini kolaylaştırabilmeleri için videolu içerikler bulunuyor.

Bilişim teknolojilerinin çok hızlı geliştiği bir dönemde, platform ile farklı, zengin ve eğitici içeriklerin, bilişim kültürünün eğitimde yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

İdareci, öğretmen ve öğrenciler, ister evden, ister okuldan isterse de mobil cihazlardan, mekan ve zamandan bağımsız olarak bu eğitim platformuna ulaşabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB'den öğrenci ve öğretmenlere 'bilişim' daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN