Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

ve kredi başvuruları günler önce bitmesine rağmen başvuru sonuçları hala açıklanmadı. Peki KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Ayrıntıları haberimizde...

Giriş Tarihi: 30.11.2015 11:25 Güncelleme Tarihi: 30.11.2015 11:41
KYK burs kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
Üniversite öğrencilerinin her eğitim yılı öncesinde tarafından belirlenen tarih aralıklarında kuruma yaptıkları başvuruları ile eğitim yılı içerisinde burs desteği alabilmeleri sağlanıyor. Türkiye'de lisans eğitim alan milyonlarca üniversite öğrencisinin eğitim yılı içerisinde maddi destek alabilmesini sağlayan burs hizmetlerinin sonuç açıklamaları ise kurumun başvuru değerlendirmeleri sonucunda KYK burs sorgulama sayfasından gerçekleştiriliyor.

Türkiye'de okuyan üniversite öğrencilerinin eğitim yılı içerisinde her ay düzenli olarak burs desteği alabilmesine imkan veren Gençlik ve spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu burs/kredi hizmetleri ile üniversite öğrencileri eğitim yılında maddi yönden sorun yaşamıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sunulan burs ve kredi hizmetlerinin farkları bulunuyor. Öncelikli olarak ihtiyaç sahibi olan üniversite öğrencilerinin değerlendirildiği Kredi ve Yurtlar Kurumu burs/kredi hizmetleri kapsamında her eğitim yılı öncesinde başvurular alınıyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde üniversite öğrencilerinin başvuruları incelenerek, burs veya kredi desteği almaya hak kazanıp, kazanamadığı online KYK burs sorgulama ekranından açıklanıyor. KYK burs hizmetleri geri ödemesiz maddi destek olarak üniversite öğrencilerine verilirken, kredi desteği geri ödemelidir ve öğrenci mezun olduktan sonra en geç 2 yıl sonra geri ödemeye başlaması gerekiyor. Kredi ve burs desteğine ilişkin başvuru sonuçları Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi web sayfasındaki KYK burs sorgulama sayfasından öğrenilebiliyor.

Dijital platform üzerinde yer alan KYK burs sorgulaması ekranından sadece sonuç açıklamalarını değil aynı zamanda da alınan burs /kredi desteğinin alındığı tarih ve alınan tutarı gibi ayrıntılı dökümlerini de görebilme imkanı bulunuyor. Özellikle 1 kasım seçimlerinde vaat edilen burs hizmetlerindeki zam kapsamında her ay Ziraat Bankası aracılığı ile üniversite öğrencileri tarafından alınan burs desteği 400 TL'ye çıkacak. KYK burs sorgulaması sayfasından son derece pratik bir şekilde alınan burs detaylarını görebilmek mümkün oluyor. Üniversite öğrencilerinin yurt kazanıp, kazanmadığı bilgisini KYK burs sorgulama işlemleri ise Kredi Yurtlar Kurumu'nun web sayfasından erişim sağlanabilen 'Öğrenciye Ödenen Öğrenim/Burs Kredisi Sorgulama' ekranından yapılabiliyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun üniversite öğrencilerine sunduğu bir diğer hizmet ise yurt hizmetleridir. Tüm Türkiye'deki YURTKUR yurtlarında kontenjana göre üniversite öğrencilerine yurt hizmeti sunuluyor. Her eğitim yılı öncesinde yapılan başvuruların açıklanması ise KYK yurt sorgulama ekranından yapılarak, yurt hizmetinden yararlanılıp, yararlanılmayacağı öğrenilebiliyor. KYK yurt sorgulama işlemleri kyknet.gsb.gov.tr/Home/KimlikDogrulama/ adresinden son derece pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Üniversite öğrencilerinin kuruma yapmış oldukları yurt başvurusu ile ilgili olarak sonuçların açıklanacağı zamanı Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi web sayfasından duyuruluyor. Üniversite öğrencilerinin bu web sayfasında KYK yurt sorgulama işlemleri için öncelikle T.C. kimlik numarası, cilt no, aile sıra no ve sayfa içerisindeki güvenlik kodu karakterlerinin girişini yapması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN