Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav sonuçları açıklandı mı? - 2015 Sonbahar Dönemi

2015 sonbahar dönemi sınavı tarafından 22 Kasım Pazar günü yapıldı. Adaylar artık ALES sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Peki 2015 Sonbahar Dönemi açıklandı mı? nasıl öğrenilir? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 1.12.2015 15:03
ALES sınav sonuçları açıklandı mı? - 2015 Sonbahar Dönemi
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş sınavı () 2015 sonbahar dönemi sınavı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından 22 Kasım Pazar günü yapıldı. Peki 22 Kasım 2015 açıklandı mı? nasıl öğrenilir? İşte detaylar!

ÖSYM tarafından ilkbahar ve sonbahar dönemledinde olmak üzere yılda iki kez yapılıyor. 2015 Sonbahar Dönemi ALES sınavı da 22 Kasım pazar günü yapıldı. Artık öğrenciler merakla sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor.

ALES sınav sonuçları ve sınav soru-cevapları henüz açıklanmadı. ÖSYM'den resmi bir açıklama gelmese de ALES'in en geç 2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. ALES Sınavın sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren iki yıl süreyle geçerli olacak.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavı 22 Kasım Pazar günü saat 09.30'da başladı. Adaylar sınav sorularına ve cevap anahtarlarına ÖSYM açıklama yaptığında haberimizin detaylarından erişim sağlayabilir. ALES sınav sonuçları açıklandığında bu haber üzerinden ulaşabilirsiniz.

ALES SINAV SONUCU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

ALES SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar ALES sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebilecekler. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak.

Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacak. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacak.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunuyor. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılıyor. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerindeki Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ALES sınav sonuçları açıklandı mı? - 2015 Sonbahar Dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN