Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları ne zaman açıklanacak?

Giriş Tarihi: 3.12.2015 11:13
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

sınavı tarafından 25-26 Kasım tarihlerinde yapıldı. Öğrenciler nın açıklanmasını heyecanla bekliyor. Peki ne zaman açıklanacak? TEOG nasıl öğrenilir? TEOG puanı nasıl hesaplanır? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı () tarafından gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş () sınavı geçtiğimiz hafta 25 ve 26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. TEOG sınavına giren milyonlarca öğrenci şimdi nın ne zaman açıklanacağı konusunu merak ediyor. Peki ne zaman açıklanacak? TEOG nasıl öğrenilir? TEOG puanı nasıl hesaplanır? İşte detaylar!

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB tarafından verilen bilgilere göre, TEOG sınavının 25-26 Kasım'da tamamlanmasının ardından 12-13 Aralık tarihlerinde TEOG mazeret sınavları yapılacak. TEOG mazeret sınavının yapılmasından sonra TEOG 1. Dönem Sınav sonuçları Ocak ayı içerisinde açıklanacak. TEOG sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz TEOG sonucunuzu aşağıdaki link üzerinden öğrenebilirsiniz.


TEOG SINAV SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

TEOG sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

TEOG 1. dönem sınavı sonuçlarını MEB'in resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. Ya da öğrenciler MEB tarafından hizmete sunulan e-okul üzerinden TEOG sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. TEOG sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz TEOG sonucunuzu öğrenmek için yukarıdaki linki kullanabilirsiniz.

E OKUL TEOG SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TEOG puanı nasıl hesaplanır?

nasıl yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre hesaplamalar şöyle yapılacak:

TEOG sınavlarından alınan puanlar yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilecek. Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi için iki katsayısı o dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacak. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN