Türkiye'nin en iyi haber sitesi

üzerinden nasıl öğrenilir?

Giriş Tarihi: 3.12.2015 14:00 Güncelleme Tarihi: 4.12.2015 14:04
E Okul üzerinden devamsızlık durumu nasıl öğrenilir?

() üzerinden bir öğrencinin ne ulaşabilirsiniz. VBS ile artık okula gitmeden öğrencinin bütün bilgileri öğrenilebiliyor. Peki e okul üzerinden nasıl öğrenilir? E-Okul vbs üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından () portalı açıldı. E-Okul vbs sayesinde Öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Bu da öğrencilere ve velilere büyük bir kolaylık sağlıyor. Peki üzerinden nasıl öğrenilir? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? nasıl yapılır? İşte detaylar!

E Okul üzerinden devamsızlık nasıl öğrenilir?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım giriş yapmak için. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "Devamsızlık Bilgisi" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin devamsızlık bilgisine ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E Okul portalına erişim nasıl sağlanır?

E okul portalına ulaşmak için öncelikle internet erişiminizin olması gerekiyor. İster mobilden ister masaüstü bilgisayarlardan veya tabletlerden e-okul veli bilgilendirme sistemini kullanmanız mümkün. İnternet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresine girin. Anasayfanın üst bölümünde yer alan "Hizmetler" başlığına tıklayın. Daha sonra hizmetler başlığına tıkladığınızda çıkan seçeneklerden "e-hizmetler" başlığının üzerine gelin. E-Hizmetler başlığının altında açılan başlıklar altında ikinci sırada "e-Okul" başlığını göreceksiniz. e-Okul başlığına tıkladığınızda e okul veli bilgilendirme sistemi portalı karşınıza çıkacaktır.

E Okul giriş nasıl yapılır?

E-Okul portalına erişim sağladıktan sonra veli bilgilendirme sistemi giriş yapmak için "Öğrenci T.C. Kimlik No" ve "Öğrenci Okul No" ve "Resimdeki Rakamlar" bölümlerini doldurmanız gerekiyor. Bu bölümleri doldurduktan sonra "Giriş" sekmesini tıklamalısınız. Giriş sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada size öğrenciye ait herhangi iki kimlik bilgisi sorulacaktır. Bu bilgileri girdikten sonra alt kısımda öğrenciye ait olan fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Fotoğrafı da seçtikten sonra alt tarafta yer alan "Tamam" butonunu tıklamalısınız. E Okul portalına giriş yaptınız. Tebrikler!


E-OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin okul durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi almak mümkün. E-Okul üzerinden öğrencilerin;

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri gibi birçok bilgiye ulaşmak mümkün.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul üzerinden devamsızlık durumu nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN