Türkiye'nin en iyi haber sitesi

() giriş nasıl yapılır?

giriş için öncelikle tarafından hayata geçirilen portalına ulaşmanız gerekiyor. E Okul portalına nasıl ulaşılır? E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 2.12.2015 11:36 Güncelleme Tarihi: 4.12.2015 15:02
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş nasıl yapılır?
() internet alt yapısını kullanarak 'ni hayata geçirdi. Bu sistem sayesinde hem öğrenciler hem de veliler çocukların okulla ilgili bilgilerine kolayca erişim imkanı elde ediyor. Peki portalına nasıl ulaşılır? E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? İşte detaylar!

E okul portalına ulaşmak için öncelikle internet erişiminizin olması gerekiyor. İster mobilden ister masaüstü bilgisayarlardan veya tabletlerden e-okul veli bilgilendirme sistemini kullanmanız mümkün. İnternet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresine girin. Anasayfanın üst bölümünde yer alan "Hizmetler" başlığına tıklayın. Daha sonra hizmetler başlığına tıkladığınızda çıkan seçeneklerden "e-hizmetler" başlığının üzerine gelin. E-Hizmetler başlığının altında açılan başlıklar altında ikinci sırada "e-Okul" başlığını göreceksiniz. e-Okul başlığına tıkladığınızda e okul veli bilgilendirme sistemi portalı karşınıza çıkacaktır.

E-Okul portalına erişim sağladıktan sonra veli bilgilendirme sistemi giriş yapmak için "Öğrenci T.C. Kimlik No" ve "Öğrenci Okul No" ve "Resimdeki Rakamlar" bölümlerini doldurmanız gerekiyor. Bu bölümleri doldurduktan sonra "Giriş" sekmesini tıklamalısınız. Giriş sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada size öğrenciye ait herhangi iki kimlik bilgisi sorulacaktır. Bu bilgileri girdikten sonra alt kısımda öğrenciye ait olan fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Fotoğrafı da seçtikten sonra alt tarafta yer alan "Tamam" butonunu tıklamalısınız. E Okul portalına giriş yaptınız. Tebrikler!

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

-

- not bilgisi

- haftalık ders programı

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- e-karne

- nakil durumu

- şube yazılı ortalamaları

- sınıf bilgileri


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN