Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı?

KYK burs ve kredi başvurularının haftalar öncesinde bitmesine rağmen sonuçları hala açıklanmadı. Ne zaman açıklanacağı hala merak konusu. Konunun ayrıntıları haberimizde.

Giriş Tarihi: 4.12.2015 11:32
KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı?

Üniversite öğrenimi boyunca devletten maddi destek almak isteyen öğrenciler için Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından burs veya kredi hizmeti sunuluyor. Öğrencilerin eğitim yaşamları boyunca konaklama ihtiyaçlarından, ekonomik desteğe kadar pek çok alanda en büyük destekçisi konumunda yer alan Gençlik ve spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu yurt ve burs hizmetlerinden yararlanabilmek için üniversite öğrencilerinin yıl içerisinde belirlenen tarihlerde kuruma başvuruda bulunması gerekiyor. Türkiye'de her kentte bir üniversite anlayışı ile ülke genelinde tüm kentlere açılan üniversiteler, öğrencilerin üniversite eğitimleri için çoğu zaman farklı kentlere yerleşebilmesine yol açıyor.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Günümüzde akılı cihazlarında yaygın olarak kullanılmakta olduğu öğrenciler tarafından internete erişim her noktadan son derece pratik bir şekilde sağlanabildiğinden dijital platform üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından hizmete sunulan KYK burs sorgulama sayfasından burs/kredi başvuru sonuçlarını kolay bir şekilde öğrenebilmelerine imkan veriyor. Öğrenciler internet üzerinden son derece pratik bir şekilde KYK burs sorgulama işlemleri ile burs veya kredi almaya hak kazanıp kazanamadıklarını öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor. Üniversite öğrencilerinin eğitim yaşamlarını daha yüksek refah seviyesinde ve daha kaliteli koşullar altında geçirebilmesi ve eğitimlerini sürdürebilmeleri için devlet tarafından gerçekleştirilen bir takım çalışmalar bulunuyor ki bunlar arasında burs ve yurt hizmetleri fazlasıyla büyük bir önem arz ediyor.

İnternet üzerinde üniversite öğrencilerinin yapabildikleri KYK burs sorgulama işlemi ile aldıkları burs miktarı ve tarihi ve diğer tüm bilgileri ayrıntılı ve güncel olarak kolay bir şekilde öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor. Kurumun belirlemiş olduğu koşul ve standartlara göre üniversite öğrencilerinin burs için yaptıkları başvuruları inceleyen Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilerin burs ve kredi alıp alamayacaklarına karar veriyor. Dijital platform üzerinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi web sayfasındaki online hizmetler kategorisinde bulunan KYK bur sorgulama sayfasından en güncel burs başvurusu sonuçlarını kolaylıkla öğrenebilme imkanı bulunuyor. Üniversite öğrencileri KYK burs sorgulama işlemlerini Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun web sayfasındaki online hizmetler kategorisindeki 'Öğrenciye Ödenen Öğrenim/Burs Kredisi Sorgulama' alt sayfasından gerçekleştirebiliyor. KYK burs sorgulama ekranında öğrencilerin sadece kredi numarası ya da kimlik numarası bilgilerini girmeleri yeterli oluyor.

GSB Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilerin eğitim yaşamları boyunca ihtiyaç duydukları konaklama konusunda da son derece ekonomik bir çözümden yararlanabilmesini sağlayabilmek amacı ile yurt hizmetleri de sunuluyor. Tüm Türkiye'deki Yurtkur binalarında üniversite eğitim boyunca ekonomik konaklama fırsatı sunan bu yurt hizmetleri için KYK' ya yapılan yurt başvurularının sonuçlarını internet üzerinde KYK yurt sorgulama işlemleri ile öğrenebilme imkanı bulunuyor. Üniversite öğrencileri kyknet.gsb.gov.tr/Home/KimlikDogrulama/ adresinden son derece pratik bir şekilde KYK yurt sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek, yurt durumlarını öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN