Türkiye'nin en iyi haber sitesi

() - giriş nasıl yapılır?

! Milli Eğitim Bakanlığı() teknolojinin tüm imkanlarını öğrencilerin ve velilerin kullanımına sunuyor. () de bunlardan biri. Peki E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? E-Okul VBS üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 6.12.2015 13:05
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) - E Okul giriş nasıl yapılır?
! Milli Eğitim Bakanlığı internet alt yapısını kullanarak 'ni oluşturdu. Bu sistem sayesinde hem öğrenciler hem de veliler okulla ilgili bilgilere kolayca erişim imkanına sahip oluyor. Peki veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? İşte detaylar!

E OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E okul portalına ulaşmak için öncelikle internet erişiminizin olması gerekiyor. İster mobilden ister masaüstü bilgisayarlardan veya tabletlerden e-okul veli bilgilendirme sistemini kullanmanız mümkün. İnternet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresine girin. Anasayfanın üst bölümünde yer alan "Hizmetler" başlığına tıklayın. Daha sonra hizmetler başlığına tıkladığınızda çıkan seçeneklerden "e-hizmetler" başlığının üzerine gelin. E-Hizmetler başlığının altında açılan başlıklar altında ikinci sırada "e-Okul" başlığını göreceksiniz. e-Okul başlığına tıkladığınızda e okul veli bilgilendirme sistemi portalı karşınıza çıkacaktır.

E-Okul portalına erişim sağladıktan sonra veli bilgilendirme sistemi giriş yapmak için "Öğrenci T.C. Kimlik No" ve "Öğrenci Okul No" ve "Resimdeki Rakamlar" bölümlerini doldurmanız gerekiyor. Bu bölümleri doldurduktan sonra "Giriş" sekmesini tıklamalısınız. Giriş sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada size öğrenciye ait herhangi iki kimlik bilgisi sorulacaktır. Bu bilgileri girdikten sonra alt kısımda öğrenciye ait olan fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Fotoğrafı da seçtikten sonra alt tarafta yer alan "Tamam" butonunu tıklamalısınız. E Okul portalına giriş yaptınız. Tebrikler!

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık bilgisi

- not bilgisi

- haftalık ders programı

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- e-karne

- nakil durumu

- şube yazılı ortalamaları

- sınıf bilgileri

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) - E Okul giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN