Türkiye'nin en iyi haber sitesi

açıklandı mı? Tıkla öğren!

Giriş Tarihi: 6.12.2015 14:07 Güncelleme Tarihi: 8.12.2015 13:29
KYK burs sonuçları açıklandı mı? Tıkla öğren!

her yıl binlerce öğrenciye burs ve kredi imkanı sağlıyor. KYK burs başvuruları geçtiğimiz ay tamamlandı. Öğrenciler artık heyecanla nın açıklanacağı tarihi bekliyor. Peki KYK sonuçları ne zaman açıklanacak? ne kadar olacak? Detaylar burada...

burs başvurularını yapan öğrenciler nın açıklanmasını bekliyor. KYK burs sonuçları açıklanma tarihi ise net olarak bilinmiyor. KYK sonuçları ne zaman açıklanacak? ne kadar olacak? İlk burslar ne zaman yatacak? 2016 KYK bursu kaç lira olacak? İşte KYK bursları ile ilgili tüm detaylar!

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

henüz ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ancak öğrenciler tarafından merakla beklenen KYK burs sonuçlarının Aralık ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burslar için başvuruları Ekim ayı içerisinde aldı. KYK burs sonuçlarının açıklanmasına artık sadece sayılı günler kaldı.


KYK BURS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

KYK bursu ne kadar olacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu şu anda lisans öğrencilerine aylık 330 lira, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 lira, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapıyor.

Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor.

Ancak her yıl olduğu gibi bu yıl da KYK burslarına zam yapılacak. KYK burslarının 2016 yılı itibariyle 400 lira olarak belirlenmesi bekleniyor. KYK'dan burs ve kredi kazananlara ödemeler de Ocak 2016'dan itibaren yapılacak.

KYK burs başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

KYK sorgulama ile burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için öncelikle Kredi Yurtlar Kurumu resmi web sayfası üzerinde açılan 2015-2016 burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama sayfasına giriş yapınız. Ardından açılacak olan sayfada sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. Bu bilgiler baba adı, T.C. kimlik numarası, cilt numarası, sıra numarasıve aile sıra numarası gibi bilgilerdir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ara butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. KYK Burs başvuru sonuçları açıklandığında aşağıdaki link üzerinden de burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İlk burslar ne zaman yatacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine verilecek kredi-burs için ödemelere 2016 yılı Ocak ayında başlayacak.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nden burs ödemeleriyle ilgili yapılan açıklama şu şekilde; "Üniversite öğrencileri için burs ve kredi müracaatları Ekim ayında başlayacak olup 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda Burs/Kredi kazananlara 2016 Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacaktır. Burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntılar ilerleyen dönemde "www.kyk.gov.tr" internet adresinden ve @GSBYurtkur sosyal medya hesabından da yayınlanacaktır."

2016 KYK bursu kaç lira olacak?

Lisans öğrencilerine aylık 330 lira, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 lira, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor. Ancak her yıl olduğu gibi bu yıl da KYK burslarına zam yapılması bekleniyor. KYK bursları 2016 yılı itibariyle 400 lira olarak belirlenecek. KYK'dan burs ve kredi kazananlara ödemeler Ocak 2016'dan itibaren yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs sonuçları açıklandı mı? Tıkla öğren!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN