Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okula gitmek için her gün 5 kilometre yol yürüyorlar

'ta yaşayan 5 çocuk, sayılarının taşımalı sistemde servis tahsis edilmesi için yetersiz olması nedeniyle okula gitmek için zorlu kış koşullarında her gün 5 kilometre yol yürümek zorunda kalıyor.

Giriş Tarihi: 9.12.2015 14:56 Güncelleme Tarihi: 9.12.2015 15:09
Okula gitmek için her gün 5 kilometre yol yürüyorlar

'ın Kağızman ilçesindeki Hazinedar Mahallesi'nde yaşayan 5 çocuk, taşımalı sistem için yeterli sayıda olmaması nedeniyle için zorlu kış koşullarında her gün 5 kilometre yürüyerek okula gidip geliyor.

Evleri Kağızman'ın Hazinedar Mahallesi'nde olan ve Kızılark Mahallesi'ndeki ilkokulda okuyan 5 öğrenci, kendi mahallerinde okul bulunmamasına karşın ilgili yönetmelik hükümlerine uymadığı için okullarına her gün 5 kilometrelik dağlık yolu, sırtlarında çantayla yürüyerek gidiyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü yörede, soğuk nedeniyle büyük güçlük yaşayan küçük çocuklara, bölgenin dağlık olması ve yaban hayvanlarının bulunması nedeniyle fırsat oldukça mahalleden büyükleri eşlik ediyor.

Veliler, yolun dağlık ve ıssız olmasının yanı sıra kış koşulları nedeniyle de zorlanan çocuklarının taşımalı sistemden yararlandırılmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okula gitmek için her gün 5 kilometre yol yürüyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN