Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile yazılı notları nasıl öğrenilir?

() sayesinde öğrencilerin eğitim hayatıyla ilgili bilgilere ulaşmak çok kolay. Peki vbs giriş ile yazılı notları nasıl öğrenilir? E-Okul ile hangi bilgilere ulaşılır? nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 8.12.2015 11:06 Güncelleme Tarihi: 10.12.2015 12:04
E-Okul VBS ile yazılı notları nasıl öğrenilir?
! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ni () hayata geçirdi. E Okul vbs sistemi sayesinde öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden yazılı notları nasıl öğrenilir? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? nasıl yapılır? İşte detaylar!

E Okul giriş ile yazılı notları nasıl öğrenilir?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "Yazılı Notları" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin yazılı notlarını görüntüleyebilirsiniz. E Okul giriş ile yazılı notları görüntüleme için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul VBS ile yazılı notları nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN