Türkiye'nin en iyi haber sitesi

mazaret ları ne zaman yapılacak?

Giriş Tarihi: 10.12.2015 11:39
TEOG mazaret sınavları ne zaman yapılacak?

25-26 Kasım’da yapılan ının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Ancak, öncesinde mazeret sınavları yapılması gerekiyor. Peki, mazeret sınavlarının tarihi ne zaman?

Milli eğitim Bakanlığı tarafından temel öğretim öğrencilerine yapılan TOEG ı yılda iki defa yapılırken, 2015-2016 eğitim yılı ilk dönem sınavı 25-26 kasım tarihlerinde 2 oturum şeklinde gerçekleştirildi. Milyonlarca temel öğretim öğrencisinin katıldığı TEOG sınavına ilişkin olarak öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak TEOG sınav sonuçları açıklamasını bekliyor. Özellikle 2015-2016 TEOG 1.dönem TEOG sınav puanını büyük bir merakla bekleyen milyonlarca öğrenci için internette pek çok bilgi yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, 25-26 kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen TEOG sınavına ilişkin olarak dijital platform üzerinde yer alan resmi web sayfası üzerinden öğrencilere TEOG sınav soruları ve cevap anahtarı açıklamasını yaparak, sınav sonuçları açıklanana kadar milyonlarca öğrencinin puan hesaplaması yapabilmesini sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2015-2016 TEOG sınavına ülke genelinde milyonlarca öğrenci sınava katıldı. Sınava çeşitli mazeretleri dolayısıyla katılamayan öğrenciler için ise ayrı bir sınav yapılacak. 2015-2016 eğitim yılının ilk dönem TEOG sınavına 25-26 kasım tarihlerinde katılamayan öğrenciler ise 12-13 aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek TEOG mazeret sınavına mazeretlerini belirterek, katılabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG mazaret sınavları ne zaman yapılacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN