Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve kredi sonuçları açıklandı mı? ne kadar olacak?

ve kredi sonuçları henüz açıklanmadı. KYK nın ne zaman açıklanacağı hakkında ise kesin bir bilgi verilmedi. KYK nın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. KYK burs başvuru sonuçları ile ilgili detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz

Giriş Tarihi: 9.12.2015 11:59 Güncelleme Tarihi: 11.12.2015 14:18
KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı? KYK bursu ne kadar olacak?
başvurularını yapan öğrenciler heyecanla nın açıklanmasını bekliyor. KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanma tarihi ise net olarak bilinmiyor. KYK burs sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. KYK sonuçları ne zaman açıklanacak? İlk burslar ne zaman yatacak? 2016 kaç lira olacak? İşte KYK bursları ile ilgili detaylar!

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı?

Kredi ve Yurtlar Kurumu henüz ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ancak öğrenciler tarafından merakla beklenen KYK burs sonuçlarının Aralık ayı içerisinde açıklanması bekleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burslar için başvuruları Ekim ayı içerisinde aldı. KYK burs sonuçlarının açıklanmasına artık sadece sayılı günler kaldı.

2016 KYK bursu kaç lira olacak?

Lisans öğrencilerine aylık 330 lira, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 lira, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor. Ancak her yıl olduğu gibi bu yıl da KYK burslarına zam yapılması bekleniyor. KYK bursları 2016 yılı itibariyle 400 lira olarak belirlenecek.

KYK burs başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

KYK sorgulama ile burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için öncelikle Kredi Yurtlar Kurumu resmi web sayfası üzerinde açılan 2015-2016 burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama sayfasına giriş yapınız. Ardından açılacak olan sayfada sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. Bu bilgiler baba adı, T.C. kimlik numarası, cilt numarası, sıra numarasıve aile sıra numarası gibi bilgilerdir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ara butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Burs sorgulama konusunda diğer bir kaynak ise kapısıdır. E-devlet kapısı üzerinden de Kredi ve Yurtlar Kurumu hizmetlerini sunduğu için aynı işlemleri online olarak e-Devlet kapısı üzerinden de yapabilmeniz mümkündür. KYK Burs başvuru sonuçları açıklandığında aşağıdaki link üzerinden de burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

İlk burslar ne zaman yatacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine verilecek kredi-burs için ödemelere 2016 yılı Ocak ayında başlayacak.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nden burs ödemeleriyle ilgili yapılan açıklama şu şekilde; "Üniversite öğrencileri için burs ve kredi müracaatları Ekim ayında başlayacak olup 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda Burs/Kredi kazananlara 2016 Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacaktır. Burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntılar ilerleyen dönemde "www.kyk.gov.tr" internet adresinden ve @GSBYurtkur sosyal medya hesabından da yayınlanacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı? KYK bursu ne kadar olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN