Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'telafi eğitimi' açıklaması

Giriş Tarihi: 18.12.2015 17:26 Güncelleme Tarihi: 18.12.2015 17:27
MEB'den 'telafi eğitimi' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığından, çeşitli sebeplerle kurumlarda yapılamayan eğitim öğretim faaliyetlerinin telafisi için gerekli tedbirlerin alınarak eksikliklerin giderileceği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığından, yapılan yazılı açıklamada, eğitim öğretim süreci devam ederken bazı kurumlarda değişik sebeplerle ve geçici sürelerle eğitim faaliyetleriyle ilgili kısmi aksamalar yaşandığına, örgün ve yaygın eğitime geçici sürelerle ara verildiğine dikkat çekildi.

2015-2016 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi uyarınca planlandığı şekilde gerçekleştirilemeyen eğitim ve öğretim faaliyetlerinin telafi edilmesi için alınması gereken tedbirler ve uygulanacak yöntemler konusunda öğretmenlerin bir kısmının hizmet içi eğitime alındığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Lüzum görülmesi halinde öğretmenlerimizin hizmet içi eğitim sürelerinin uzatılması, yenilenmesi veya idari izinli sayılmaları hususu, her yerleşim yeri için farklı özellik arz edeceğinden buralarda alınacak tedbirler, valiliklerce belirlenecektir. Çeşitli sebeplerle kurumlarımızda yapılamayan eğitim öğretim faaliyetlerinin telafisi için valiliklerce ilgili mevzuat doğrultusunda gerekli tedbirler alınarak eksiklikler giderilecektir. Telafi eğitimlerinde bir eğitim öğretim dönemi boyunca tamamlanması gereken 180 iş günü esas alınarak eğitimler planlanacaktır."

Açıklamada, Bakanlığın bu süreçte, öğrenci ve öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün önlemleri aldığı da vurgulandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB'den 'telafi eğitimi' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN