Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav sonuçları açıklandı mı

güz dönemi ara sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki 2015 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Giriş Tarihi: 23.12.2015 10:41
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı
() güz dönemi ara sınavları 12-13 Aralık 2015 tarihinde yapıldı. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 2015 AÖF güz dönemi ara sınavın sonuçları öğrenciler tarafından aranmaya başladı. Peki 2015 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

2015 AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz hafta tamamlanan güz dönemi ara sınavının ardından, AÖF tarafından açıklanması beklenen sonuçlar merak konusu oldu. 2015 AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak geçen senelerde olduğu gibi yine bu senede 15-20 gün sonra sonuçların açıklanması bekleniyor.

AÖF SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

Ders geçme sistemi ve sınavların değerlendirilmesi (AÖF)Anadolu Üniversitesi , İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır.

Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir. Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir

AÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ NASIL İŞLEMEKTEDİR?

Fakülte tarafından öğrencilere bir yarı yılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması yapılır. Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmeyecek şekilde üst yarı yıldan ders seçebilir.

Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarı yıllardan,
İkinci yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8. yarı yıllardan ders alamaz.
Üçüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarı yıldan,
Dördüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler ise 8. yarı yıldan ders alamaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN