Türkiye'nin en iyi haber sitesi

' rektöründen gerekli tedbirleri almasını istedim'

Başkanı Saraç, yerleşkesinde yaşanan olaylara ilişkin, Rektör Acar'ı bugün YÖK’e davet ettiğini ve gerekli tedbirlerin alınmasını istediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 23.12.2015 14:44
'ODTÜ rektöründen gerekli tedbirleri almasını istedim'

Başkanı , yerleşkesinde yaşanan olaylara ilişkin, Rektör 'ı bugün YÖK'e davet ettiğini ve olaylar hakkında bilgi aldığını belirtti. Saraç, "Olayların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedim. Ayrıca, konuyla ilgili yerinde incelemelerde bulunmak üzere bir YÖK Genel Kurul üyemizi de görevlendirdim" ifadesini kullandı.

YÖK Başkanı Saraç, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, ODTÜ yerleşkesinde son günlerde yaşanan mescit tartışmaları ve ibadetini yapmak isteyen öğrencilere yönelik bazı müdahalelerde bulunulduğu haberlerini yakından takip ettiğine değindi. Saraç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Üniversitelerimizi aykırı fikirlerin barınabildiği emin bir liman haline getirme arzusunda olan bir kişi olarak bu ve benzer olaylardan üzüntü duyduğumu, yaşanan olayları kesinlikle tasvip etmediğimi belirtmek isterim. Üniversite yerleşkelerimizde tüm öğrencilerimizin her türlü dini vecibelerini özgür ve güvenli bir ortamda yerine getirebilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Bu bağlamda, son günlerde yaşanan olayları görüşmek üzere ODTÜ rektörümüzü bugün YÖK'e davet ettim. Kendisinden yaşanan hadiseler hakkında bilgi aldım. Olayların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedim. Ayrıca, konuyla ilgili yerinde incelemelerde bulunmak üzere bir YÖK Genel Kurul üyemizi de görevlendirdim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'ODTÜ rektöründen gerekli tedbirleri almasını istedim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN