Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sancar'dan üniversite adaylarına mesaj

Giriş Tarihi: 25.12.2015 11:36
Sancar'dan üniversite adaylarına mesaj

, üniversite sınavlarına başvuru tarihleri yaklaşırken, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. 'ın adaylara mesajlarını içeren bir bilgilendirme videosu hazırladı.

, "kural ihlali" nedeniyle adayların sınavlarının geçersiz sayılmasının önüne geçmek için bilgilendirme amaçlı kısa bir animasyon filmi yaptı. ÖSYM, sınav görevlilerine yönelik de adayların binalara girişlerinde ve sınavda uymaları gereken kuralları hatırlatan, başka bir eğitim amaçlı film için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, geçtiğimiz günlerde, Ankara'ya gelen ve bir dizi ziyaret gerçekleştiren , üniversite sınavına hazırlanan adaylar için kamera karşısına geçti.

Sancar'ın mesajlarının yer aldığı video, ÖSYM'nin hazırladığı eğitsel amaçlı bu filmlerde kullanılacak. Sancar, üniversite adaylarına, "Benim hikayem, üniversite sınavını kazanarak başladı. İnanmak, başarmak için yeterli. Gençler, yeter ki inanın, başaracaksınız. Geleceğiniz, geleceğimizdir. Haydi üniversiteye" diye seslendi.

Böylece ÖSYM, 2016 sınav dönemine "Geleceğiniz, geleceğimizdir" şeklindeki yeni bir slogan ile başlayacak. Aziz Sancar'ın mesajlarının yer aldığı videoya da yer verilecek olan eğitsel amaçlı iki film, yakın zamanda ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yayınlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sancar'dan üniversite adaylarına mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN