Giriş Tarihi: 5.1.2016 10:55 Güncelleme Tarihi: 5.1.2016 10:55
e-okul sistemi

e-okul.meb.gov.tr üzerinden yazılı sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Öğrenciler için yorucu bir dönem geride kalıyor. Okulların kapanmasına çok az bir süre kala öğretmenler yaptıkları son sınavları e-Okul VBS yönetim paneli üzerinden sisteme giriyorlar. Veliler ise e-okul.meb.gov.tr üzerinden e-Okul girişi yaparak sınav sonuçlarına ulaşarak karne notları hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar.

Okullarda artık sınav haftasına girildi ve sonuçları açıklanan sınavlar e-Okul üzerinden sorgulanabiliyorlar. Veliler ise e-okul.meb.gov.tr üzerinden e-Okul girişi yaparak doğru sonuçlara ulaşabiliyorlar.

ise veli, öğrenci ve öğretmen arasındaki eğitim ilişkisinin ve akışının internet hız ve kolaylığında en etkin şekilde daha güçlü hale getirilerek, öğrencilerin okulda yakalayacağı başarıların daha yüksek noktalara ulaştırılabilmesi amaçlanıyor. Öğrencilerin dünya standartlarına uygun düzeyde eğitim alabilmesini sağlamayı amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığı'nın teknolojik sistem ve internet altyapılı çok geniş kapsamlı eğitim projeleri bulunuyor.

E Okul üzerinden hangi bilgiler öğrenilir?

- Devamsızlık durumu

- Sınav sonuçları

- Şube başarı ortalaması

- Karne notları

- Sınav tarihleri

- Aldığı belgeler

- Yıl sonu notları

- Haftalık ders programı

- Sınıf bilgileri

- Nakil durumu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
e-okul sistemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN