Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk dönem sonunun yaklaşmasıyla birlikte öğrencileri karne heyecanı sardı.

Giriş Tarihi: 14.1.2016 16:37
Takdir teşekkür hesaplama

İlkokul, ortaokul ve liseliler için heyecanla bekledikleri yarıyıl tatili yaklaşıyor. 22 Ocak Cuma günü resmi tatile girecek olan öğrenciler 15 gün süreyle yılın yorgunluğunu atacak.

Yarıyıl tatilinin yaklaşması ile beraber öğrencileri karne heyecanı da sardı. Tüm yıl içerisinde olmuş oldukları sınavlardan aldıkları puanları, yapmış oldukları ödevlerden aldıkları notları ve öğretmenlerinden sözlü notu yerine geçen puanlarla hazırlanmış olan bu karneleri her öğrenci merak etmekte. Ancak gelişen ve kendini yenileyen internet sistemi sayesinde artık biz vatandaşlar olarak pek çok alanda kolaylık ve pratiklik bulmaktayız. Eğitim alanında da gerçekleşen bu internet sistemi sayesinde öğrenciler pek çok pratiklik kazandılar. Karne niteliği taşıyan e-okul sisteminde girmiş oldukları sınavlardan aldıkları puanlar bu sistemde yer alıyor. Öğrenciler de kendi kimlik bilgilerini sisteme girerek diledikleri zaman karne notları hakkında her türlü bilgiyi alabilirler. Öğrencilerin bu noktada merak ettikleri asıl durum karneleri ile beraber alacak oldukları takdir veya teşekkür belgeleridir. Çünkü karnede yazılı olan notları daha önceden öğrenebilirler.

Günümüzde artık teknolojisi öylesine gelişti ve de ilerledi ki öğrenciler takdir ya da teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını internet sistemi üzerinden hesaplatabilirler. Bunun için yapmaları gereken tek şey internete erişim sağlamaktır. Bu erişimi tamamlayan her öğrenci sınavlarda aldıkları notların ortalamalarını, girdikleri derslerin adlarını, kaçar saat dersi gördüklerini sisteme doğru ve düzgün bir şekilde girdikleri takdirde hangi belgeyi almaya hak kazandıklarını bu şekilde öğrenebilirler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Takdir teşekkür hesaplama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN