sınav sonuçları açıklanıyor

Ortaokul sekizinci sınıfta okuyan 1 milyon 170 bin 582 öğrencinin katıldığı ve liselere girişte kullanılacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş () sistemi kapsamında altı dersten yapılan ilk dönem sınav sonuçlarının geçen hafta sonunda açıklanması bekleniyordu. Karnelerin hazırlanabilmesi için TEOG sonuçlarının bugün açıklanması gerekiyor.

Giriş Tarihi: 15.1.2016 10:59
TEOG sınav sonuçları açıklanıyor

Velilerin, geçen 25-26 Kasım'da yapılan ilk dönem sınavlarındaki 5 soruyu iptal istemiyle yargıya taşıması ve mahkeme kararının henüz açıklanmaması nedeniyle sonuçlar da ilan edilemedi. Sonuçların bugün ilan edileceğini bildiren kaynakları, mahkeme kararlarının açıklanması için torba yasaya koyulan, 45 günlük sürenin çoktan dolduğunu hatırlattı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle de ortak sınavları iki kez ertelenmiş ve 7-8 Ocak'ta yapılabilmişti. İlçedeki 2 bin 530 öğrencinin sonuçları da bugün açıklanacak.

TEOG sonuçları yalnızca liselere girişte yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılmıyor, okullarda yapılan sınavlardan biri olarak da kabul ediliyor. İlk yarıyıl 22 Ocak'ta son bulacağından karnelerin hazırlanabilmesi için TEOG sonuçlarının açıklanması gerekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG sınav sonuçları açıklanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN