Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Takdir Teşekkür hesaplamaları ile alacağınız belgeyi öğrenin

Takdir Teşekkür hesaplama sayesinde öğrenciler, karnelerden önce belge türünü öğrenebiliyor. Takdir Teşekkür hesaplama işleminizi haberimizden yapabilir, nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 19.1.2016 10:00
Takdir Teşekkür hesaplamaları ile alacağınız belgeyi öğrenin
Büyük bir heyecanla başlayan 2015-16 eğitim öğretim yılının ilk yarısının tamamlanmasına çok az bir süre kaldı. Öğrencilerin bu süreçte en çok merak ettiği konulardan biri alacakları belgelerin türü... Belge türünü öğrenmenin en kolay yolu ise Takdir Teşekkür hesaplama">Takdir Teşekkür hesaplama işlemini yapmak. Ülkemizde ilköğretimde eğitim gören 4, 5, 6, 7, 8. sınıflar, liselerde eğitimlerini sürdüren 9, 10, 11, 12. sınıflar, eğitim öğretim döneminin yarı yılı sonunda hangi belgeyi alacaklarını Takdir Teşekkür hesaplama yoluyla öğreniyorlar. Her öğrenci gibi öğrencilerin velileri de belge türünü öğrenmek istiyor. Peki Takdir Teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? Takdir Teşekkür hesaplama, karne notu öğrenme, karne ortalaması hesaplama işlemlerinin detaylarını ve çok daha fazla bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz. Takdir Teşekkür hesaplama işlemini ise aşağıda yer alan bağlantıdan faydalanarak gerçekleştirebilir, belge türünü öğrenebilirsiniz.

Peki işlemi nasıl yapacaksınız? Bağlantıda açıklan sayfanın devamında yer alan bölümün en üstünde bulunan alandan 'Toplam Ders Sayısı' bilgisini girin. Ardından her ders için belirtilen alanlarda haftalık ders saatini ve o dersten alınan puan bilgisini girin. Tüm bilgileri girmenizin ardından sayfanın altında bulunan 'Takdir Teşekkür Hesaplama' seçeneğine tıklayın. Bu işlemin sonucunda alacağınız belge türünü tespit edebilirsiniz. Hesaplanan karne notunuz 70,00-84,99 arasında ise Teşekkür Belgesi, 85,00 ve daha fazla bir oran ise Takdir Belgesi alacağınız anlamına gelir.

e-Okul VBS'den karne notunu öğrenme


Öncelikle e-Okul sistemine gidin. Burada en üstte 'Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş' yazan bölümün altında yer alan Öğrenci T.C. Kimlik No, Öğrenci Okul No bilgilerini doğru şekilde girin. Ardından sağ yanda yer alan resmideki rakamları da belirtilen boşluğa girin ve 'Giriş' butonuna tıklayın. Böylece sisteme giriş yapmış olursunuz. Sisteme giriş yapıldığında size güvenlik için sorulacak sorulara doğru cevaplar vermeniz gerekmektedir. Ardından öğrencinin ders ve karne notunu görebilirsiniz. Öte yandan e-Okul VBS'ye giriş için mutlaka bilgisayardan faydalanmanız gerekmiyor. Akıllı telefonlardan ve tabletlerden de artık e-Okul hizmeti kullanılabiliyor. Bu teknolojilerden sisteme giriş yapacaksanız, uygulamayı Android işletim sistemine sahip cihazlarınıza Google Play'den, iOS işletim sistemine sahip cihazlarınıza ise App Store'dan indirebilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş için TIKLAYIN

e-Okul'dan yapılabilen işlemler

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nden tüm veliler ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Bu sistem sayesinde veliler; Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi pek çok bilgiyi kolayca takip edebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Takdir Teşekkür hesaplamaları ile alacağınız belgeyi öğrenin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN