Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Okul ile karne notu nasıl öğrenilir?

E okul ile veliler öğrencilerin karne notlarını öğrenebiliyor ve devamsızlık durumunu inceleyebiliyor. E okul VBS ile karne notları nasıl öğrenilir?

Giriş Tarihi: 22.1.2016 11:47
E-Okul ile karne notu nasıl öğrenilir?
Bugün, milyonlarca öğrenci ara tatile giriyor. Veliler ise öğrencilerin karne notlarını merak ediyor. E okul veli bilgilendirme sistemi ile karne notlarını, devamsızlık bilgileri dahil öğrencilerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemi internet üzerinden öğrencilerin bilgilerine ulaşılabildiği bir sistemdir. E-Okul VBS ile öğrenci karne notu ve devamsızlık bilgileri öğreninbilirsiniz.

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E-Okul VBS ile birlikte öğrencinin hangi gün ve derslerde devamsızlık yaptığını öğrenebilir ve sınav ve proje ödevlerinden almış olduğu notlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş

E-Okul VBS'den yararlanmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-Okul uygulamasına giriş yapınız.Daha sonra açılacak olan sayfada üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir.

Bu bölümde doldurmanız gereken bilgiler ise bilgi sahibi olmak istediğiniz öğrencinin TC kimlik numarası, yine aynı öğrencinin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içinde yer alan harf ve rakamları resimdeki rakamlar yazan alana giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra giriş butonuna basarak sisteme giriş yapabilir ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul ile karne notu nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN