Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlık'tan ek süre istedi

Giriş Tarihi: 22.1.2016 11:24 Güncelleme Tarihi: 22.1.2016 11:27
Silopili öğrenciler Bakanlık'tan ek süre istedi

Silopi ilçesinde başlatılan sokağa çıkma yasağı nedeniyle 'ye başvuramayan çok sayıda öğrenci Milli Eğitim Bakanlığından ek süre istedi.

Şırnak Valiliği tarafından terör olaylarından dolayı Silopi ilçesinde başlatılan sokağa çıkma yasağı nedeniyle çok sayıda öğrenci 'ye başvuramadı. İlçede kayıt yaptıramayan öğrenciler sürenin uzatılmasını talep ediyor.

YGS'ye başvuru yapmak için Atatürk Anadolu Lisesi'ne giden bazı öğrenciler, başvuru süresinin sona erdiğini öğrenince büyük üzüntü yaşadı. Yetkililerden sürenin uzatılmasını talep eden öğrenciler, yasaklar nedeniyle başvuru yapamadıklarını ve bu yüzden mağdur olduklarını ifade etti.Başvuru yapmak için okula giden öğrencilerden Sedat Sak, sokağa çıkma yasağından dolayı kayıt yaptırmaya gidemediklerini belirterek, "Okula geldik. YGS kaydının bittiğini öğrendik. Bunun uzatılması lazım. Mağdur olduk. Bunca yıllarımız boşuna mı gidecek? Yetkililere sesleniyorum, süreyi uzatsınlar" dedi.

Yıldız Acer ise yasaktan dolayı elektriklerinin olmadığını ve bu nedenle televizyon ve internetten takip edemediklerini ifade ederek, "Ancak bugün babamla fırsat bularak okula geldik. Kayıt süresi bitmiş. Milli Eğitim Bakanlığından bu sürenin uzatılmasını istiyoruz. Bu durumda sınava giremeyeceğim" şeklinde konuştu.

Murat Olçum da emeklerinin boşa gitmemesi için YGS başvuru süresinin uzatılmasını istediklerini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silopili öğrenciler Bakanlık'tan ek süre istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN