Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazilere bilgisayar ve internet eğitimi veriyor

, yaşları 60'ın üzerinde olan ne, bilgisayar ve internet eğitimi veriyor.

Giriş Tarihi: 26.1.2016 12:28
Gazilere bilgisayar ve internet eğitimi veriyor

, yaşları 60'ın üzerinde olan ne, bilgisayar ve internet eğitimi veriyor.

Dernek üyesi 20 gazi, Sosyal Hizmet Merkezinde açılan kursta teorik ve uygulamalı dersler alıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, yaptığı açıklamada, gazilerin şehit olmayı göze alarak vatanı savunduğunu anımsattı.

Türkiye'nin hür ve bağımsız yaşamayı şehit ve gazilere borçlu olduğunu vurgulayan Özbaş, şöyle konuştu:

"Gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın her türlü mağduriyetinin giderilmesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız olarak önceliklerimiz arasındadır. Bizler de muharip gazilerimizle sürekli beraber çalışıyoruz ve onlara yardımcı oluyoruz. En son bilgisayar ihtiyaçları vardı, kendilerine bu konuda destek olduk. Bazı gazilerimizden 'Biz bilgisayar kullanmayı bilmiyoruz. Öğretir misiniz?' şeklinde talepler geldi. Biz ihtiyaç duydukları her an onların yanındayız. Gazilerimiz bu kursta bilgisayarda yazı yazma, internet üzerinden dosya gönderebilme gibi temel bilgileri öğrenecek."

Özbaş, özellikle doğu ve güneydoğudaki olaylar nedeniyle gaziler ve şehit aileleriyle daha sık görüştüklerini ve onlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun selamlarını ilettiklerini kaydetti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şube Başkanı İbrahim Çalış da gazilerin teknolojiden yararlanmak için kursa başladığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazilere bilgisayar ve internet eğitimi veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN