İki Türk üniversitesi 'dünyanın en iyileri' listesinde

Sabancı ve Koç üniversiteleri, İngiltere'de yayımlanan "Times Higher Education" dergisinin "" listesinde ilk 10'da yer aldı.

Giriş Tarihi: 26.1.2016 09:46
İki Türk üniversitesi 'dünyanın en iyileri' listesinde

İngiltere'de yüksek öğrenimle ilgili yayımlanan "Times Higher Education (THE)" isimli haftalık derginin "" listesinde, Türkiye'den 2 üniversite ilk 10'da yer aldı.

Derginin bu yıl ilk defa yayınladığı listeye göre, ABD'deki "California Institute of Technology" üniversitesi ilk sırada yer buldu. Fransa'daki "École Normale Supérieure" ikinci sıraya yerleşirken, üçüncü ise yine Fransa'daki "École Polytechnique" oldu.

"Öğrenci sayısı 5 binden az olan" ve "4'den fazla disiplinde eğitim, araştırmanın yapıldığı" kurumların değerlendirilmesiyle hazırlanan listede, 8'inci, de 10'uncu sırada yer aldı.

Times Higher Education Dergisi Editörü Phil Baty, Türk üniversitelerinin listedeki yerlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "İş üniversitelere gelince, büyüklük önemli. Bazı öğrenciler için büyük en iyisi, ancak bazıları için doğru seçenek, ufak üniversiteler. Küçük üniversiteler öğretim üyelerinin daha fazla desteği ve ilgisiyle, potansiyel olarak öğrencilere daha samimi bir çevre sağlayabilir. Türk enstitüleri, 'Dünyanın En İyi Sınırlı Kontenjanlı Üniversiteleri 2016' sıralamasında çok iyi temsil edildi" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki Türk üniversitesi 'dünyanın en iyileri' listesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN