Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türken-Comodo Türkiye'nin en yetenekli gençlerine burs verecek

Eğitim alanında faaliyet gösteren Türken Vakfı ve dünyanın en büyük siber güvenlik şirketlerinden biri olan Comodo, eğitim ve iş hayatını birleştirdikleri burs programı için bilgi teknolojileri alanında Türkiye’nin en yetenekli ve gelecek vadeden gençlerini arıyor. Unutmayın son başvuru tarihi 30 Ocak

Giriş Tarihi: 14.1.2016 16:28 Güncelleme Tarihi: 27.1.2016 13:04
Türken-Comodo Türkiye'nin en yetenekli gençlerine burs verecek

AMAÇ KARİYER VE VİZYON KAZANDIRMAK

Ensar Vakfı ve TÜRGEV öncülüğünde New York'ta kurulan, ABD'de eğitim gören Türk öğrencilerine yurt ve burs imkanları sağlamasıyla tanınan TÜRKEN Vakfı ve bilgi teknolojileri alanında dünyada önemli bir yere sahip olan Türk firması Comodo, bilişim alanında Türkiye'nin en yetenekli ve gelecek vadeden öğrencilerini ya da yeni mezunlarını tespit edip onlara vizyon kazandırmak ve kariyer gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Turken-Comodo Prestij Burs Programı için iş birliği yaptı. Projenin uygulama aşaması ise Türkiye'de önemli işbirliklerine imza atmış Mental İnsan Kaynakları tarafından yürütülecektir. Burs başvuruları 30 Ocak'a kadar devam edecek.

BURS DIŞINDA STAJ İMKANI DA SUNULACAK

Proje kapsamında genç yeteneklere Amerika'da yapacakları lisans, yüksek lisans veya doktora çalışmaları için TURKEN Vakfı tarafından kişi başı aylık 1000$ burs ile katkı sağlanacak. Bu burs lisans ve yüksek lisans öğrencileri için iki, doktora öğrencileri içinde üç yıl boyunca verilecek. Programa kabul edilen öğrenciler için verilecek olan bursun yanı sıra dünyanın pek çok yerinde ofisi bulunan COMODO'da 640 saatlik staj imkanı sunulacak. Böylece öğrenciler teorik ve pratik bilgiyi bir arada öğrenme fırsatı bulacak, farklı kültürlerle etkileşim halinde olarak yurt dışı deneyimi elde edecek ve yabancı dilini iyileştirme adına iyi bir fırsat yakalamış olacaklar. Proje başvurusunun avantajlı yanlarından biri de, proje kapsamında yalnızca 5 aday burs imkanından faydalanacak olsa bile, başvuru yapan tüm adaylar Comodo ve Mental İK portföyünde bulunan kariyer imkanlarından faydalanabilecekler.

"YÜKSEKLİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİNE ÖNCELİK TANIMAYI PLANLIYORUZ"

Türken-Comodo Prestij Bursu Proje direktörü ve Mental İK İşe Alım ve Kariyer Direktörü Uğur Karaboğa burs programının üniversitelerin 3. veya 4.sınıflarında okuyan ya da yeni mezun olmuş, Yüksek lisans veya doktora öğrencilerine hitap etmekte olduğunu belirtti. ''Adaylarda aradığımız nitelikler arasında iyi derecede İngilizce biliyor olması, sürekli öğrenmeye yatkın ve Kariyer fırsatlarına açık olması dikkate alacağımız kriterler arasında. Bilişim alanında kariyer yapmayı planlayan 35 yaş altı adaylar projemize başvuruda bulunabilirler. Adaylık sürecinde özellikle ABD yüksek lisans ve doktora öğrencisi olanlara öncelik tanımayı planlıyoruz''

SONUÇLAR 15 NİSAN'DA

Başvuran adaylara Mental İnsan Kaynakları tarafından da kariyer fırsatları ve iş/staj teklifleri sunulması planlanan programın başvuruları online olarak www.bilisimbursu.com adresinden 30 Ocak'a kadar yapılabilecek. Başvurusu kabul edilen adayların, insan kaynakları ve bilgi teknolojileri uzmanları tarafından Mental İK İstanbul ofisinde yüz yüze mülakat gerçekleştirileceği belirtildi. Yurtdışı yada şehir dışında bulunan adaylarda unutulmayarak onların mülakatlarının da online olarak yapılacak. Başvuru sonuçlarının 15 Nisan da ilan edilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türken-Comodo Türkiye'nin en yetenekli gençlerine burs verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN