Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ün görüşlerini içeren sunum yapıldı

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu'nda 'ün görüşlerini içeren sunum yapıldığını belirtilerek, bu konuda herhangi bir yasa tasarısı taslağı olmadığını kaydetti.

Giriş Tarihi: 29.1.2016 09:22
YÖK'ün görüşlerini içeren sunum yapıldı

Milli Eğitim Bakanı , bugün gerçekleştirilen Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu'na tarafından sunulan bir yasa taslağı önerisi olmadığını ifade etti.

Bakan Avcı, yaptığı açıklamada, Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu'nun bugünkü toplantısında, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç'ın yükseköğretim sistemi değişikliğiyle ilgili YÖK'ün görüşlerini içeren bir sunum yaptığını belirtti.

Bazı basın yayın organlarında bu konuda yanlış haberler yer aldığını ifade eden Avcı, sunumun MEB tarafından hazırlanan yükseköğretim reformu yasa tasarısına ilişkin olmadığını söyledi.

Hükümet programında ve eylem planında, yükseköğretim yasasıyla ilgili reform ve düzenlemenin sorumluluğunun MEB'de bulunduğunun yer aldığını anımsatan Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dolayısıyla biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak daha önce yapılmış olan taslak çalışmaları, değişik üniversitelerimiz tarafından, sivil toplum kuruluşları, bilim adamları ve YÖK tarafından değişik zamanlarda hazırlanmış taslakları derliyoruz. Bugün YÖK Başkanı tarafından yapılan sunum, YÖK yönetiminin, bu konuyla ilgili taslağın esaslarını, kendisi de değil esaslarını, temel çerçevesini ortaya koyan bir sunumdu. YÖK tarafından da bugünkü toplantıda sunulmuş bir yasa taslağı önerisi yoktu. Sadece böyle bir düzenlemenin hangi ilkeler doğrultusunda yapılmasının uygun olacağına dair YÖK Başkanı tarafından, YÖK'ün görüşlerini içeren bir sunum yapıldı. Reform İzleme Grubuna Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu herhangi bir yasa tasarısı taslağı yok. Sadece bugünkü YÖK yönetiminin yükseköğrenim yasasına ilişkin ilkesel görüşlerini içeren sunumdu. İçerdiği konular bakımından da zaten hükümetin eylem planında ve hükümet programında yer alan madde başlıkları üzerinden yapılan bir sunumdu."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖK'ün görüşlerini içeren sunum yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN