Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın en güzel okulu

Giriş Tarihi: 3.2.2016
Dünyanın en güzel okulu

İngiltere merkezli uluslararası bağımsız haber sitesi Tech Insider dünyanın en güzel 13 okulunu seçti. Tarsus Amerikan Koleji 137 yıllık kampusuyla listede üçüncü sırada yer aldı

İngiltere merkezli haber sitesi Tech Insider'ın her yıl belirlediği dünyanın en güzel okulları arasında bu yıl Türkiye de yer aldı. Kurum, dünya çapında yaptığı araştırmayla en güzel 13 okulu sıraladı. Tarsus Amerikan Koleji (TAC) ve Tarsus SEV İlköğretim Okulu (TSEV) listede üçüncü sırada yer aldı. Kolej, 137 yıllık etkileyici tarihi kampusuyla listeye girmeye hak kazandı. Araştırmayla ilgili Tech Insider'dan yapılan açıklamada "Öğrenme; uyarıcı, canlandırıcı ve ilgi çekici bir deneyimdir. Okulların da aynı şekilde etkileyici olması gerekir" denildi.

TURUNCU BİR PARILTI

Tech Insider, neden Tarsus'u seçtiğini "Gündüz saatlerinde TACTSEV'in yeni kampusu bir iş merkezi gibi görünüyor, akşam güneş battığında ise kampustan sıcak turuncu bir parıltı yayılıyor" ifadeleriyle açıkladı.

İLK SIRADA NİJERYA VAR
Tech Inseder'ın belirlediği dünyanın en güzel 13 okulunun birinci sırasında Nijerya'da nehir üzerinde kurulan Lagos okulu yer aldı. İkinci ise Avustralya'daki Melbourne oldu. Listeye İsveç, Kamboçya ve Japonya gibi ülkelerdeki okullar da girdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en güzel okulu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN