Türkiye'nin en iyi haber sitesi

de yerine sosyal etkinlik

Milli Eğitim Bakanlığınca, de verilmemesine ilişkin illere gönderilen yazının ardından, öğrencilerin daha çok sosyal etkinliğe katılması için proje başlatıldı.

Giriş Tarihi: 3.2.2016 12:43
Tatilde ödev yerine sosyal etkinlik

Milli Eğitim Bakanlığınca () de verilmemesine ilişkin illere gönderilen yazının ardından, öğrencilerin daha çok sosyal etkinliğe katılması için proje başlatıldı. Üç ilde başlatılan pilot çalışmaya 15 bin öğrenci katıldı. Projenin yaz tatilinde ülke geneline yaygınlaştırılması planlanıyor.

MEB Müsteşar Yardımcısı , yaptığı açıklamada, Bakan 'nın öğrencilerin yarıyıl ve yaz tatillerinde yoğun ödev yüküyle eve mahkum edilmesini, pedagoji ve gelişim açısından doğru bulmadığını aktardı.

Bu kapsamda, tatilde ödev verilmemesine ilişkin illere yazı gönderildiğini anımsatan Ateş, bazı kesimlerce bunun "Öğrenciler tatilde boş mu kalacak? Bir şey yapmayacaklar mı?" diye yorumlandığını ifade etti.

Ateş, ödev yazıyla eş zamanlı olarak üç pilot ilde yarıyıl tatilinden başlamak üzere sosyal etkinliklere ilişkin çalışma yapılması talimatı verildiğine işaret etti.

Bakanlığın gönderdiği ödev vermeme yazısının öğrencilerin sosyal aktivitelere vakit bulmasını amaçladığını vurgulayan Ateş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu kapsamda, pilot çalışmayla Erzurum, Konya ve Bursa'daki il müdürlükleri ve büyükşehir belediye başkanlıklarıyla işbirliği halinde, 15 bin 300 öğrenciyi sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerle tanıştırdık. Sinema günleri, kütüphane ve bilim merkezleri ziyaretleri yaptılar, atölye çalışmalarına katıldılar. Erzurum ve Bursa'da öğrenciler kayağa götürüldü, müze ziyaretleri yapıldı, tiyatroya ve sinemaya gidildi, sportif etkinliklere katıldı.

Önümüzdeki yaz tatilinden itibaren bütün illerde bu çalışmayı yapmak üzere de bir talimat aldık. Bugünden bunun için çalışmaya başladık. Milli Eğitim Bakanlığı bundan sonra yaz tatillerinde ve yarıyıl tatillerinde de öğrencilerini yalnız bırakmamış olacak. Onları böyle sosyal, sanatsal, kültürel, bilimsel ve sportif etkinliklere buluşturmak için bir çalışma yürütecek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatilde ödev yerine sosyal etkinlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN