Yaban hayatı için doğaya yem bırakıldı

Yaban Hayatı Destekleme Programı kapsamında Gidengelmez Dağı Yaban Hayatı Geliştirme sahasında yaban hayvanlarının kolayca bulabileceği noktalara ot, saman, yulaf, buğday ve arpa gibi karışımlardan oluşan yemler bırakıldı.

Giriş Tarihi: 3.2.2016 17:33

Emre BAYLAN/ Antalya, (DHA)- DOĞA Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü, Antalya'da Gidengelmez Dağı ve Isparta'da aralarında Kovada Gölü, Gölcük Tabiat Parkı'nın bulunduğu 5 noktaya ağır kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.
Sorumluluk alanında Antalya, Burdur ve Isparta'nın yer aldığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü, Antalya'nın Akseki İlçesi'nde yer alan Gidengelmez Dağları ve Isparta'da Kovada Gölü ve Gölcük Tabiat Parkı'nın da bulunduğu 5 aynı noktaya olumsuz kış şartları dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yiyecek takviyesi yaptı. Yaban Hayatı Destekleme Programı kapsamında Gidengelmez Dağı Yaban Hayatı Geliştirme sahasında yaban hayvanlarının kolayca bulabileceği noktalara ot, saman, yulaf, buğday ve arpa gibi karışımlardan oluşan yemler bırakıldı. Isparta'da ise Kovada Gölü, Gölcük Tabiat Parkı Pürenliova mevkii ve Yalvaç Özgüney, Özbayat köyleri kırsalındaki 5 ayrı noktaya 500 kilogram yem bırakıldı.

Kaynak: DHA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaban hayatı için doğaya yem bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN