Türkiye'nin en iyi haber sitesi

li lerin telafi leri tamamlandı

'ın ilçesinden Batman'a giden terör mağduru lerin telafi leri tamamlandı.

Giriş Tarihi: 7.2.2016 17:45
Silopili öğrencilerin telafi eğitimleri tamamlandı

'ın ilçesinden Batman'a giden terör mağduru lerin telafi leri tamamlandı.

Terör örgütü PKK mensuplarının saldırıları sonucu eğitimden mahrum kalmaları nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan çalışmayla yoğunlaştırılmış telafi eğitimini Batman'da tamamlayan 8 ve 12'inci sınıf öğrencileri, Şırnak'ın Silopi ilçesine döndü.

8. sınıf öğrencisi P.B, yaptığı açıklamada, telafi eğitimleriyle derslerdeki eksikliklerini başarılı şekilde giderdiklerini söyledi.

Öğrenciler memnun

Öğrencilerden A.A, sosyal aktiviteleri de çok beğendiklerini dile getirerek "Eğitimlerin ardından sinemaya bile gittik. Herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

E.S. de Batman'da çok güzel karşılandıklarını, eğitim sürecinden de çok memnun kaldıklarını belirterek, yapılan deneme sınavlarından iyi puanlar aldıklarını ifade etti.

Öğrencinin velisi A.S. ise çocuklarının eğitimleri için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını, Batman'daki eğitiminin yararlı geçtiğini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı, terör örgütü PKK'nın bölgede uyguladığı şiddet nedeniyle Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'de eğitimden mahrum kalan öğrenciler için yarı yıl tatilinde de telafi eğitimi uygulaması başlatmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silopili öğrencilerin telafi eğitimleri tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN