Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten üniversitelere 'EXPO' çağrısı

Yükseköğretim Kurulu'nca (), üniversitelerden Dünya EXPO'suna katkı yapılması istendi.

Giriş Tarihi: 8.2.2016 17:21 Güncelleme Tarihi: 8.2.2016 17:22
YÖK'ten üniversitelere 'EXPO' çağrısı

'ten yapılan da, Dünya EXPO'sunun Türkiye'de ilk defa 23 Nisan-30 Ekim'de düzenleneceği kaydedildi. EXPO'nun Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himaye Projeleri kapsamında Antalya'da gerçekleştirileceği ifade edilen açıklamada, bu bağlamda fuar ve sergi alanında, gençlerin ilgisini çekmek ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla birçok etkinlik düzenleneceği ifade edildi. Bu kapsamda YÖK, üniversitelerden Dünya Botanik EXPO'suna katkı yapılmasını istedi.

Ayrıca açıklamada, "Yükseköğretim Kurumları'nın 2016 yılında gerçekleştirecekleri etkinlik programlarına Antalya Sergi Alanı ziyaretini de eklemeleri konusunda her türlü destek, yardım ve kolaylık sağlanmalıdır. EXPO 2016 Antalya'nın kapılarının açılmasıyla birlikte 191 gün boyunca gençler doğayı tanıyacak, tarihi anlayacak, biyoçeşitliliği keşfederek sürdürülebilirliğin yöntemlerini öğrenecektir" ifadelerine yer verildi.

'Dünya sergisi' olarak adlandırılan EXPO2016 Antalya, Antalya'da 'Çiçek ve Çocuk' teması ile gerçekleştirilecek. 6 ay süreyle açık kalacak sergi içerisindeki birçok yapının inşası ise devam ediyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖK'ten üniversitelere 'EXPO' çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN