Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kapısı şifresi nasıl alınır

Giriş Tarihi: 16.2.2016 16:25
E-Devlet kapısı şifresi nasıl alınır

uygulamalarını kullanabilmek için E-Devlet giriş seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bunun için de E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. Nasıl alacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

adı verilen ve çok çeşitli alanlarda vatandaşların huzurunda hizmet veren bir sistem olan bu uygulama her geçen gün kullanıcılarının sayısı artış göstermektedir. Gelişen ülkemizde teknoloji çağı her daima aranan kolaylıklar bu uygulama ile artık sona ermiştir. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi artık bizler işlemlerimizi yapmak için kurum binalarına giderek saatlerce beklemek zorunda kalmayacağız. Bizler kamu alanında ki işlemlerimizi gerçekleştirebilmek için kurum ya da kuruluşlara giderek işlem yapabilmek için sıra almamız gereklidir. Ancak bu şekilde sıra alarak bizlere sıranın gelmesini beklemek oldukça zaman kaybına yol açabilir. Dolayısıyla bu durum oldukça sıkıcı bir hal alır.

Onca işimizin arasında bir de bu işlemlerle uğraşıp onlara gereğinden fazla zaman ayırmak bizlerin aleyhine olur. Koşuşturmalı ve tempolu hayatımızda bizler gerçekleştirmemiz gereken işlemlerimize vakit ayırmak oldukça güç gelebilir. Bu nedenle bizler işlemlerimizi yapabilmek için daha farklı daha kolay yollar ararız. Böyle kısa yöntemlerle saatlerce süren işlemlerimizi dakikalar içerisinde kolaylıkla yapabilme şansına sahip oluruz.

Bu mükemmel nitelikte ki işlemler kamu kurumları ve belediyeler olarak başlıklar altında toplanmıştır. Vatandaşların internet sistemine olan bu eğilimi ve beraberinde gelen online hizmetlerle donatılan ülkemizde ki kurumlarda bu alanlara yönelmiştir. Çünkü vatandaşlar olarak bizler interneti her türlü alanda ve işlemlerimizde gerçekleştirmekteyiz. Bu nedenle de bizlere yönelik olarak oluşturulan bu teknolojik gelişmeler vatandaşların istek ve ihtiyaçlarına göre esas alınarak yapılmıştır. Son dönemlerde yapılan hızla gerçekleştirilen bu online hizmetlerden bizler dilediğimiz şekilde yararlanabiliriz. Üstelik bizler aklımıza gelen her türlü alanlarda kolayca ve de pratik bir şekilde bu işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz. Kamu alanına yayılan işlemlerimizi online biçimde yapabildiğimiz gibi bizler haftanın her günü günün her saati bu işlemlerden yararlanabiliriz. Çünkü bu sistem biz vatandaşlara her daim hizmet verir. İşlemin güzel yanı da aslında budur. Eğer kuruma giderek işlemimizi yapacak olsaydık bizler bir günümüzün tamamını buralarda geçirebilirdik. Zamanında yapılacak olan bu işlemler sayesinde bizler büyük rahatlık buluruz. Şimdi ise sizlere biraz da bu sistem hakkında bilgi verelim.


Her vatandaş kolaylıkla bu e-devlet sisteminden yararlanarak işlemlerini yapabilir. Vatandaşlar olarak bizler öncelikle yapmamız gereken bazı ufak çaplı aşamalar vardır. Bunlardan birine örnek vermek gerekirse öncelikle bizlerin yapması gereken şey bir e-Devlet şifresi almaktır. Çünkü sisteme giriş yapabilmek için bu şifreye ihtiyaç duyulur. Bu şifreyi alabilmek için de bizler öncelikle en yakınımızda bulunan bir PTT şubesine başvurmamız gerekir. Ardından T.C kimlik numaramız ve 2 TL olan işlem ücretini postanede bulanan görevliye bizler teslim ettiğimiz takdirde şifremizi temin alabiliriz. Böylece resmi siteye olan girişimizi yapabiliriz. Vatandaşlar olarak bizler her türlü alada kullanabilecek olduğumuz bu sistemi gönül rahatlığı ile kullanabiliriz.


Sisteme giriş yaptığımız anda karşılaşacak olduğumuz ilk şey e-hizmetler bölümüdür. Bizlerin işine yarayacak olan kısımda da aslında buradadır. Sistem kayıtlı olan bütün hizmetler bu başlık altında yer almaktadır. Bizler bu hizmetlerden hangisinden yararlanmak istiyorsak onu tercih edebiliriz. Devletimiz alanında çeşitli bakanlıkların, kurumların bu hizmet adı altında hizmet vermesi bizlerin işlemlerini daha da kolaylaştırmak içindir. Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Sosyal Dayanışma Kurumu gibi çok farklı alanlarda ki kuruluşlar bu sistem üzerinden hizmet vermektedir. Bizler ilgili alanlara giriş yaptıktan hemen sonra işlem yapmak istediğiniz her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz en ufak bilgilerin en ince detayına kadar karşınıza sunulmaktadır. Ayrıca bu bölümde de internet uygulaması bulunan bütün belediyeler bulunmaktadır. Hangi belediye ile işlemimiz varsa onu seçerek hem bilgi alabilir hem de işleminizi yalnızca birkaç dakika içinde gerçekleştirebilirsiniz. E-Hizmetler başlığı altında ise sisteme kayıtlı olan bütün kurumların internet uygulamaları bulunmaktadır. E-Hizmetler bölümüne giriş yapar yapmaz sol tarafta bulunan harflerden birisini seçerek kolay bir şekilde işlem yapacağımız kuruluşa ulaşabilirsiniz. Bu alanda hizmet veren kurumların baş harfleri bu şekilde sıralı bir şekilde yer alır. Bizler bir harfi tuşlayarak kolayca direkt olarak sayfaya ulaşabiliriz. Yönergeler doğrultusunda yapılmasını gerekenleri doğru ve düzgün bir şekilde yaptıktan sonra tek bir tık ile sonucumuzu alabiliriz. Böyle kolay bir sistemden pratik bir şekilde yararlanabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Devlet kapısı şifresi nasıl alınır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN