Türkiye'nin en iyi haber sitesi

öğrenci kayıt işlemleri nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 23.2.2016 10:20 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 10:21
EBA öğrenci kayıt işlemleri nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı () e-kurs öğrenci giriş ekranı ile destekleme ve yetiştirme kurslarındaki işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Öğrencilerin dersleri için faydalanabileceği e-kurslar üzerinde başladı. Üniversiteye hazırlık sürecinde öğrencilere yararı olacak e-Kurslardan isteyenler ücretsiz olarak EBA'dan ulaşabilecekler.

Milli eğitim Bakanlığı'nın hizmetlerinden e-Kurs 2. dönemde de merakla bekleniyordu. Öğrencilerin üniversiteye hazırlık dönemini kolaylaştıran bunun yanında o dönem aldığı derslere de yardımcı olan e-Kurs'a, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla ilgi yoğunlaştı. 'e bağlı resmi ya da özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmi veya özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden öğrencilerin yararlanabildiği e-Kurslar hizmet vermeye başladı.

EBA 2. Dönem kursları 8 Şubat 2016 tarihinde başladı ve 17 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek.

EBA girişi yapabilmek için ilk olarak bir EBA şifresini edinmeniz gerekiyor. Öğretmeninizden alacağınız EBA şifrenizin ardından www.eba.gov.tr adresine ziyaret etmelisiniz. Ardından Sayfanın sağ üst köşesindeki giriş butonuna tıklamalı, daha sonra ise EBA Girişi sekmesindeki bilgiler doğru olarak girilmelidir. "Kullanıcı Adı" bölümüne T.C. kimlik numarası ve "Şifre" bölümüne EBA şifresi girilerek "Giriş" butonuna basarak sisteme giriş yapmalısınız. Sayfanın sağ üst köşesindeki "Giriş" butonunun yerinde ad ve soyadınızın görünüyor olması EBA'ya başarıyla giriş yaptığınızı gösterir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBA öğrenci kayıt işlemleri nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN