Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ları başladı

24 Nisan'da uygulanacak olan () ları başladı. Başvuru süresi 9 Mart'ta sona erecek. Sadece ya katılmak için başvuru yapacak lar için ise başvuru süresi 3 Mayıs'ta başlayacak, 16 Mayıs'ta sona erecek.

Giriş Tarihi: 23.2.2016 10:19 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 10:51
EKPSS başvuruları başladı

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" uyarınca () tarafından 24 Nisan'da saat 10.00'da uygulanacak. EKPSS sınavına girmesi gereken lar için süresi bugün başladı, 9 Mart'ta sona erecek. Sadece ya katılmak için başvuru yapacak adaylar için ise başvuru süresi 3 Mayıs'ta başlayacak, 16 Mayıs'ta sona erecek.

EKPSS'ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecek. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar EKPSS'ye mezun oldukları en üst düzeyden başvuracak.

SINAVA BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

KURA

Kuraya ise; ilkokul, ortaokul, ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecekler. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklar.

Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu Öğrenim Belgesine sahip olanlar, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu Eğitim Programı ile İş Okulu Eğitim Programı belgesine sahip olanlar, ortaöğretim düzeyinde 2016-EKPSS'ye başvurabilecekler.


"Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Öğrenim Belgesi "ne sahip olanlar, 2016 Kura'ya başvurabilecekler.

Adaylar, başvuru işlemi için ÖSYM Başvuru Merkezine gitmeden önce, aday ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü varsa ilçe görevlisi tarafından imzalanmış Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmek zorundadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmeyen adayların ÖSYM Başvuru Merkezlerince başvuruları kesinlikle alınmayacak.

BAŞVURU MERKEZLERİ

Ortaöğretim Okulu Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri EKPSS'de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklar. Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklar.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EKPSS başvuruları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN