Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EBA öğrenci giriş!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan "EBA öğrenci giriş" için haberimizdeki bağlantıları kullanabilirsiniz. EBA e-kurs ile öğrencilere destek vermek amacıyla hazırlanan otomasyonu kullanmak oldukça basit. 2016 EBA kurs kayıt işlemlerini ile ilgili ayrıntıları EBA giriş ile inceleyebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 24.2.2016 12:21 Güncelleme Tarihi: 26.2.2016 14:35
EBA öğrenci giriş!
Eğitim Bilişim Ağı (EBA) giriş nasıl yapılır? MEB EBA e kurs öğrenci giriş ekranına gitmek için haberimizde sizlerle paylaştığımız bağlantıya tıklayınız. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan ve öğrencilere destk amaçlı hazırlanan kurs ile ilgili iletişim ve kullanım ekranına resmi web adresi e-kurs.eba.go.v.tr adresi üzerinden ulaşılacaktır. EBA kurs kayıt işlemleri ve başvuruları 26 Aralık 2016 Cumartesi günü açıldı. İşte eba giriş için detaylar...

EBA giriş için tıklayınız


EBA ŞİFRESİ ALMA

1- www.eba.gov.tr adresine gidilir.
2- Sayfanın sağ üst köşesindeki giriş butonuna tıklanır.
3- Ekrana gelen sayfadan "MEBBİS Girişi" sekmesine tıklanır.
4- "Giriş Kodu" bölümüne "Kullanıcı Doğrulama"nın altındaki giriş kodunu (Örn: 85532), "Kullanıcı Adı" bölümüne T.C. kimlik numarası ve "Şifre" bölümüne MEBBİS şifresi girilerek "Giriş" butonuna tıklanır. 1 2 3 4
5- "EBA Şifre Oluşturma Ekranı"ndan şifre oluşturulur ve "Şifre Oluştur" butonuna basılır. 6- Böylece EBA şifresi oluşturulmuş olur.

ÖĞRENCİNİN EBA'YA GİRİŞ YAPMASI
Dikkat: EBA girişi yapabilmek için bir EBA şifresine ihtiyacınız var. EBA şifrenizi öğretmeninizden alabilirsiniz. 1- www.eba.gov.tr adresine gidilir.
2- Sayfanın sağ üst köşesindeki giriş butonuna tıklanır.
3- "EBA Girişi" sekmesinde, "Kullanıcı Adı" bölümüne T.C. kimlik numarası ve "Şifre" bölümüne EBA şifresi girilerek "Giriş" butonuna tıklanır. 1 2 3
4- Sayfanın sağ üst köşesindeki "Giriş" butonunun yerinde ad ve soyadımızın görünüyor olması EBA'ya başarıyla giriş yaptığımızı gösterir. Böylece artık EBA'dan dilediğimiz gibi faydalanabiliriz.
EBA 2. Dönem kursları 8 Şubat 2016 tarihinde başladı ve 17 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek.
EBA girişi yapabilmek için ilk olarak bir EBA şifresini edinmeniz gerekiyor. Öğretmeninizden alacağınız EBA şifrenizin ardından www.eba.gov.tr adresine ziyaret etmelisiniz. Ardından Sayfanın sağ üst köşesindeki giriş butonuna tıklamalı, daha sonra ise EBA Girişi sekmesindeki bilgiler doğru olarak girilmelidir. "Kullanıcı Adı" bölümüne T.C. kimlik numarası ve "Şifre" bölümüne EBA şifresi girilerek "Giriş" butonuna basarak sisteme giriş yapmalısınız. Sayfanın sağ üst köşesindeki "Giriş" butonunun yerinde ad ve soyadınızın görünüyor olması EBA'ya başarıyla giriş yaptığınızı gösterir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBA öğrenci giriş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN