Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EBA öğrenci şifresi nasıl alınır?

EBA kurs kayıt işlemlerini yaptıktan sonra sisteme giriş yapabilmeniz için gereken bazı işlemler vardır. EBA öğrenci girişinin nasıl yapıldığını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 29.2.2016 11:06
EBA öğrenci şifresi nasıl alınır?

İnternetin gelişmesi ile birlikte ülkemizde bulunan çoğu kurum, kuruluş ve müdürlüklerde internet uygulamalarını geliştirmiştir. Bu internet uygulamaları sayesinde vatandaşlar çoğu işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Milli eğitim Bakanlığı da internet teknolojisini en iyi kullanan kurumlardan bir tanesidir. Milli Eğitim Bakanlığının internet uygulamalarının yer aldığı MEBBİS sisteminden birçok internet uygulamasına ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığının bir de öğrenciler için hizmete sunduğu EBA sistemi vardır.

EBA yani eğitim bilişim ağı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğrencilerin bilgilerinin yer aldığı bir sistemdir. Öğrenciler EBA sistemi ile birlikte tüm işlemlerini hızlı ve basit bir şekilde gerçekleştirebilirler. Eğitim ve Bilişim ağı olarak adlandırılan EBA sistemi öğrenciler ve öğretmenler için geliştirilmiştir. Öğrenciler EBA sistemi ile birlikte dersleri ve sınavları ile ilgili konu anlatımlarına, soru çözümlerine, ders işlemelere, sınavlarda çıkmış soruların çözümüne, derslerin videolu anlatımlarına, sesli anlatımlara ve daha bir çok hizmete EBA sistemine giriş yaparak gerçekleştirebilmektedir. EBA sisteminden bir işlem gerçekleştirmek isteyen öğrenciler sisteme giriş yapmaları gereklidir. Sisteme giriş yaparak bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. EBA sistemine giriş yapmak için şifreye ihtiyacınız vardır. Bu sistem üzerinden EBA şifrenizi elde edemezsiniz. EBA şifrenizi öğretmenlerinden alabilirler. Öğretmenler ise MEBBİS sistemine giriş yaparak EBA şifrelerini alabilirler. Sisteme giriş yapabilmek için EBA sistemine girmelisiniz. Sayfanın sağ üst tarafında yer alan giriş linkini tıklamalısınız. Açılan sayfada EBA girişi, MEBBİS girişi ve AÖO girişi bölümleri bulunmaktadır. EBA girişi bölümüne kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer EBA şifrenizi bilmiyor iseniz ilk olarak şifre almanız gereklidir. Şifre almak için MEBBİS sistemine giriş yapmanız gereklidir. MEBBİS giriş ekranında gördüğünüz güvenlik kodunu giriş kodu bölümüne yazmalısınız. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra EBA şifresi oluşturma ekranından şifre oluşturulur. Şifrenizi belirledikten sonra şifre oluştur linkini seçmelisiniz. Bu işlemlerden sonra EBA şifresi oluşturmuş olursunuz. Şifrenizi aldıktan sonra EBA giriş sayfasında kullanıcı adı bölümüne T.C. kimlik numaranızı, şifre bölümüne ise EBA şifrenizi girdikten sonra giriş linkine tıklamalısınız. Bu şekilde EBA sistemine giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonrada bu sistem üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EBA internet uygulamasında e-kurs bölümüne tıkladığınızda destekleme ve yetiştirme kursları yönetim sistemi giriş ekranı karşınıza gelir. Bu ekrandan il - ilçe yönetici girişi, öğretmenler için MEBBİS girişi, öğrenciler için EBA girişi, açık öğretim öğrenci girişi, kurs merkezleri için MEBBİS girişi, ücretli öğretmen girişi, özel okul öğrenci girişi ve mezun öğrenci girişi bölümleri bulunmaktadır. Bunlardan size uygun olanı seçtikten sonra giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Giriş sayfasına bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBA öğrenci şifresi nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN