Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okumak isteyenlerin sesi oldu

İletişim Merkezi "'', okula gönderilmeyen 351 öğrenci ile yaşça örgün eğitim dışına çıkmış olduğu tespit edilen 6 bin kişiyi eğitime kazandırdı.

Giriş Tarihi: 29.2.2016 15:42
Okumak isteyenlerin sesi oldu

Milli Eğitim Bakanlığının () İletişim Merkezi "", okula gönderilmeyen 351 öğrenci ile yaşça örgün eğitim dışına çıktığı tespit edilen 6 bin kişiyi eğitim öğretime kazandırdı.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla 1 Mart 2012'den bu yana hizmet veren "MEBİM 147", 4 yıldır öğrenci, veli, öğretmen ve vatandaşlardan gelen her türlü talep, görüş ve önerileri etkin, hızlı şekilde çözüme kavuşturmaya ve soruları süratle cevaplamaya devam ediyor.

"MEBİM 147" aracılığıyla 4 yılda yaklaşık 6 milyon 500 bin geçerli başvuru cevaplandı. Bu çağrıların yüzde 91'i bilgi edinme, yüzde 4'ü talep, yüzde 4'ü ihbar-şikayet ve yüzde 1'i de görüş-öneri başlıklarında oldu.

Okula gönderilmediği iddiasıyla iletişim merkezini arayan öğrencilerin başvuruları, incelenmek üzere il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine iletildi ve 351 öğrencinin eğitim öğretim hayatına devam etmesi sağlandı.

MEBİM 147'ye başvurarak okula gönderilmediğini belirten fakat yaşça örgün eğitim dışına çıkmış olduğu tespit edilen 6 bin kişi de verilen bilgi ve yönlendirmeler sayesinde eğitim öğretime kazandırıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okumak isteyenlerin sesi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN