EBA kurs kayıt öğrenci girişi ve şifre alma işlemi nasıl yapılır?

EBA kurs kaydı yaptıktan sonra sisteme giriş yapabilmeniz için öğrenci şifrenizi almış olarak öğrenci girişi yapmanız gerekiyor. EBA öğrenci girişini nasıl yapacağınızın bilgisi haberimizde...

Giriş Tarihi: 1.3.2016 13:05 Güncelleme Tarihi: 1.3.2016 13:06
EBA kurs kayıt öğrenci girişi ve şifre alma işlemi nasıl yapılır?
Ülkemizde çok çeşitli sektörlere dağılan internet sistemi yediden yetmişe her vatandaşın kullanımını sağlamıştır. Çok fazla kollara ayrılan bu internet hızı vatandaşlar olarak bizlerin daha çok pratikliğine gelmiştir. Yapılan araştırmalarında bir sonucu olarak örnek gösterilebilen bir sistem olan teknolojik gelişmeler hayatımızın her evresinde kullanılabilir bir hale gelmiştir. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı ve basitleştirdiği gözler önündedir. Bu alanda yapılan çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir. Her yerde her zaman daima işlemlerimizi kolaylaştıran bu mükemmel nitelikteki sistem biz vatandaşların amaçları doğrultusunda hazırlanmış ve de bu alanda hizmetlerini vermiştir.
Sağlık, sosyal, eğitim gibi çeşitli alanlarda kullanımı yayılan bu internet sistemi küçükten büyüğe aktif bir biçimde kullanılmıştır. Bu aktif bir biçimde kullanımın farkında olan belli başlı kurumlar ve bakanlıklarda çalışmalarını bu alan yöneltmiş, hizmetlerini bu kapsamda vermeye başlamıştır. Gelişen teknolojik ilerleme hayatımızın her evresinde bizlere el ayak olmaya devam etmektedir. Şimdi ise yazımızda Milli Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu hizmetlerden biri olan işlemi sizlere anlatacağız. Görüldüğü üzere eğitim alanında da vatandaşların bu yönde ki talebi oldukça fazladır. Eğitim öğretim hayatında da oldukça aktif bir şekilde kullanılan bu sistem öğretmenlerin ve de öğrencilerin pek çok alanda kullanımını arttırmıştır.
Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılan bir sistem olan bu EBA öğrencilerin eğitimde ki kalitesini arttırmak, daha iyi şartlar altında eğitim vermek amacı ile hazırlanmıştır. Öğrencilerin bir numaralı kullanıcısı olduğu bu Eğitim Bilişim Ağı isminden de anlaşıldığı üzere internet üzerinden hizmet vermektedir.

Dijital platformda eğitimin desteklendiği ülkemizde bu sistemi her öğrenci kolaylıkla kullanabilir. Öğretmenler de bu siteye giriş yaparak yeni videolar izletebilir, ders esnasında görselliğe de destek veren öğrencilerin konuyu daha iyi anlamalarını sağlayabilir. Bu açıdan ele alındığında ciddi anlamda bu konu çok önemlidir. Her öğrenci farklı şekillerde konuları anlarlar. Kimi görsel zekâ ile beynindekileri pekiştirirken bazıları da anlatarak bazıları da okuyarak konuyu öğrenir. Okulda da bu öğretim şekillerinin hepsi öğrencilere sunulmalıdır. Öğrencinin en iyi şekilde konuyu anlaması amaç edinilmelidir.

EBA Kurs sistemi sayesinde öğrenciler artık eğitimlerini evde de yapabilirler. Konuyu daha iyi pekiştirebilir ya da yarın ki derste işlenecek olan konuya ön hazırlık yaparak gelebilirler. Öğrenciler bu sisteme girişlerini yaptıkları sonucunda hazırlanan ders videolarını izleyebilir, alıştırmaları anında yapabilir konuyu pekiştirebilir. Eğitim Bilişim Ağı da bu şekilde kullanarak öğrencilerin eğitiminin daha iyi olmasını amaçlamıştır. Düzenli olarak kullanarak da hiçbir konuda eksik kalmadan, tekrar ederek, farklı bir anlatım dinleyerek derslerinden geri kalmazlar. Bu EBA kurs sistemine giriş yapabilmeleri için de öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile sisteme giriş yapabilirler. İstedikleri her zaman da bu EBA kurs sisteminden yararlanabilirler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBA kurs kayıt öğrenci girişi ve şifre alma işlemi nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN