Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2016 sınav giriş yerleri açıklandı! Giriş belgeleri ÖSYM'nin sitesinde...

Sınav yerleri 3 Mart 2016 14:00'de açıklandı - 2016 ÖSYM sınav giriş yerleri, YGS sınavlarına girecek öğrenciler için sürekli olarak merak edilen konular arasında yer alıyordu. Şimdi öğrenciler ÖSYM'nin sitesine girerek YGS sınav giriş belgesi ekranına ulaşabiliyor.

Giriş Tarihi: 3.3.2016 12:03 Güncelleme Tarihi: 4.3.2016 08:52
2016 YGS sınav giriş yerleri açıklandı! Giriş belgeleri ÖSYM'nin sitesinde...
Öğrencilerin geleceğini belirleyen en önemli sınavlar arasında yer alan sınavları için geri sayım devam ediyor. Bu heyecanlı bekleyiş devam ederken, bugün 3 Mart 2016 14:00'de sınav yerlerinin açıklandığı haberi geldi.

ÖSYM sınav yerlerini açıkladıktan sonra öğrencilerin akıllarına takılan "YGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanıyor? Belli oldu mu? Belirlendi mi?" gibi soruların da yanıtları gelmiş oldu.

Sınav Yerinizi Öğrenmek İçin: http://ais.osym.gov.tr/ÖSS/2016/1/GirisBelgesi

Bu sayfadan YGS'e giren öğrencilerin "Sınav giriş belgesini nasıl alabilirim? Nereden öğrenebilirim? Nasıl sorgulama yapılır?" gibi sorularını yanıtlıyoruz.


YGS SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Sınav giriş yerlerinin 3 Mart Perşembe günü tüm öğrencilerin erişimine açıldı. Sınav yerleri açıldıktan sonra YGS sınav giriş yerleri belgesi, Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden alınabilecek. 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan YGS (Yüksek Öğretime Geçiş) sınav sonuçlarının ise iki hafta içerisinde, 25 Mart Cuma günü açıklanması bekleniyor.

SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA
Bu sınavda baraj puanı olan 150'yi geçen adaylar, bir sonraki aşama olan LYS'ye girmeye hak kazanıyor. TC kimlik numarası ve AİS şifrelerini bilen öğrenciler üstte bulunan link aracılığıyla, öncelikle 'sisteme giriş' butonuna tıkayıp, daha sonra gelecek ekrandan bilgilerini girip, giriş belgelerine ulaşabilirler.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2016 YGS sınav giriş yerleri açıklandı! Giriş belgeleri ÖSYM'nin sitesinde...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN