Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Eğitim meleği' kadın ler

Türkiye'deki kamplarda öğrencilere eğitim veren li kadınlar, yaşadıkları acılara rağmen Suriyeli yeni neslin eğitimi için fedakarca ter döküyor.

Giriş Tarihi: 8.3.2016 16:33

Fida, Sara, Nesma, Mecit, Seca, Emine, Hiyam... lilerin misafir edildiği Türkiye'deki kamplarda eğitim veren fedakar lerden sadece birkaçı. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve buradaki kamplarda öğrencileri yetiştirmeye çalışan Suriyeli kadın öğretmenler, yaşadıkları acılara rağmen yeni neslin eğitimi için fedakarca ter döküyor.

Suriye'deki savaşta yakınlarını, sevdiklerini kaybeden ve eğitim verdikleri okulları bombalanan Suriyeli kadın öğretmenler, yaşadıkları tüm kötü günlere rağmen eğitim aşkıyla çalışmalarını sürdürüyor. Her biri çeşitli kentlerden kaçarak Türkiye'ye sığınan öğretmenler, burada mesleklerini de devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Malatya'daki Beydağı Konaklama Tesisi'nde misafir edilen ve konteyner kente kurulan okulda 3 bin 400 öğrenciye eğitim veren 80 Suriyeli öğretmen kadın, Türkiye'nin kucak açtığı Suriyeli çocukların eğitimlerinden geri kalmaması için çaba sarfediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eğitim meleği' kadın öğretmenler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN