'Sınav bitti' denince kalemi kâğıdı bırakın

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, 13 Mart Pazar günü yapılacak YGS öncesi adayları uyardı: 'Sınav bitmiştir' denildiği anda kâğıdınızı bırakın, yoksa sınavınız iptal olur

Giriş Tarihi: 8.3.2016
'Sınav bitti' denince kalemi kâğıdı bırakın
ÖSYM Başkanı Ömer Demir, önceki sınavların kamera kayıtlarından yapılan tespitlere göre adayların en çok 'sınav bitti' uyarısını dikkate almadıkları için sınavlarının iptal edildiğini açıkladı. Demir, "Bazı adayların, sınav süresi bittiği halde, görevlilerin uyarılarına rağmen soruları yanıtlamaya devam ettiklerini tespit ettik. Bunların istemeden sınavlarını iptal ediyoruz. Çünkü bir kişiye ilave yarım dakika, 1 dakika süre vermek büyük bir haksızlık" dedi. Bu durumun kopya çekmek değil 'kural ihlali' olarak değerlendirildiğini vurgulayan Demir, kopyanın yaptırımlarının ağır olduğunu, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ve adayın 2 yıl sınavlara girmekten men edildiğinin altını çizdi. YÖK'ün aldığı kararla YGS'de uygulanan 140 baraj puanının 150'ye çıkarıldığını hatırlatan Demir, 20 soru çözenlerin barajı geçebileceğini belirtti. Demir, bu yılki YGS'de, geçmiş senelerden farklı olarak adaylara sınavın sadece başında değil her aşamada kuralların hatırlatılacağını vurguladı.

ŞIRNAK'TA SINAV YOK
Demir, bu yıl sadece Şırnak'ta YGS'nin yapılmayacağını, 7 bin 593 dolayında öğrenciyi birkaç ile kaydırdıklarını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sınav bitti' denince kalemi kâğıdı bırakın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN