Erdoğan'a " payesi" verilecek

'a, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından " payesi" verileceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 10.3.2016 11:57 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 12:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a fahri doktora payesi verilecek

MAKÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, "1.Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreni" Erdoğan'ın da katılımıyla yarın MAKÜ Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. yıldönümüne de rastlayan etkinlik kapsamında bilim kategorisinde "Fen ve Sosyal Bilimler", sanat kategorisinde "Sanatta Başarı ve Türk İslam Kültürü Hizmet Başarı Ödülü" ile "Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülü" sahiplerini bulacak.Ödül töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a üniversite senatosu tarafından " payesi" verilecek. Ödül töreninin ardından "21. Yüzyılda Mehmet Akif Ersoy'u Yeniden Okumak" temasıyla 10 ülkeden gelen bilim insanı ve araştırmacıların katılacağı uluslararası bir panel gerçekleştirilecek.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversitenin 10'uncu kuruluş yılı çerçevesinde zihinlerde iz bırakmak ve üniversitenin geldiği noktayı ortaya koymak bakımından bir dizi etkinlik düzenlediklerini bildirdi.

Mehmet Akif Ersoy'un ismini hak ettiği şekilde bütün dünyaya duyurulması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programa iştirak ederek destek vermesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Korkmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın Akif'e ve Akif'in gençlerine verdiği değerinde bir göstergesi olması bakımından etkinlik çok önemli. Ayrıca bu programımız çerçevesinde sayın Cumhurbaşkanımıza, değerlere, tarihe, kültüre, şiire ve şaire verdiği önem dolayısıyla üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi tarafından yapılan bir öneri çerçevesinde üniversite senatomuzca 'fahri doktora payesi' takdim edilecek. İnşallah iyi bir organizasyon ve iyi bir program olacağını düşünüyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "fahri doktora payesi" verilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN