Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sabahı toplu taşıma ücretsiz olacak

Giriş Tarihi: 11.3.2016 14:42 Güncelleme Tarihi: 11.3.2016 14:56
YGS sabahı toplu taşıma ücretsiz olacak

'den yapılan açıklamaya göre, 13 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na () girecek öğrenciler toplu taşıma araçlarından saat 11'e kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği öncesi 'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da 13 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek öğrencilerle görevli öğretmenler toplu ulaşım araçlarından saat 11.00'e kadar ücretsiz yararlanabilecek.

YENİ DÜZENLEME

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı karar üzerine, 13 Mart Pazar günü yapılacak YGS için bir dizi düzenleme yapıldı.

Buna göre, sınava girecek öğrenciler ile görevli öğretmenler, toplu taşıma araçlarını saat 11.00'e kadar ücretsiz kullanabilecek. Öğrencilerin sınava giriş belgelerini, öğretmenlerin ise sınavda görev aldıklarını gösteren kağıtları ibraz etmeleri yeterli olacak.

İETT otobüsleri, metrobüs araçları, tünel, nostaljik tramvay, Şehir Hatları vapurları, tramvay, hafif tramvay, metro ve füniküler araçları sınav saatine kadar öğrenci ve görevli öğretmenlere ücretsiz hizmet verecek.

Sınava girecek öğrencilere ve öğretmenlere kolaylık sağlamak amacıyla 83 hatta 88 ilave araç ile sefer sayısı 536'ya çıkarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS sabahı toplu taşıma ücretsiz olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN