YGS'de topuklu ve parfüm yasağı

Giriş Tarihi: 12.3.2016
YGS'de topuklu ve parfüm yasağı

ÖSYM adayların da önerilerini alarak YGS'de görevlilere uyarılar yaptı: Ağır kokulu parfüm sıkmayın, topuklu ayakkabı giymeyin

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2 milyondan fazla adayın katılacağı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi, adayların önerileri doğrultusunda sınav esnasında rahatsızlık konularında uyarıda bulundu. Geçtiğimiz yıllardaki sınavlarda bazı adayların görevlilerin kullandığı ağır kokulu parfümlerin rahatsızlık verdiği yönündeki şikayetlerini değerlendiren ÖSYM, adayın dikkatini dağıtmamaları konusunda uyardı. ÖSYM sınav görevlilerine şu uyarıları yaptı: "Sınav esnasında, herhangi bir şey yiyemeyecek, içemeyecek, sakız çiğneyemeyecek. Kendi aralarında konuşulmayacak. Adayın başında beklenmeyecek. Giydikleri kıyafetlere de dikkat edecekler. Ayakkabıları, sınav salonunda dolaşırken ses çıkarmayacak şekilde olması gerekecek. Özellikle kimlik kontrolü yaparken sınav sırasında adayların dikkatini dağıtmamaya özen gösterilecek." ÖSYM Başkanı Prof. Ömer Demir, adaylara ve görevlilere kurallarına harfiyen uymalarını isteyerek, "Biz adayın konforu için her türlü önlemi aldık" dedi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ise "Unutulmamalı ki bu sınavın ikinci aşaması da var. Aynı gayret ve hevesle çalışmaları icap ediyor" diye konuştu. Bu arada Şırnak'taki öğrenciler sınava girmek için Gaziantep, Nizip, Batman ve Siirt'e gitti. Milli Eğitim Bakanlığı da 2 milyon 178 bin 563 adayın katılacağı sınavın 173 il ve ilçe sınav merkezinde, yaklaşık 7 bin 300 bina ve 117 bin salonda gerçekleştirileceğini ve sınavda 303 bin kişinin görev alacağını açıkladı.

İETT'DEN SINAVA ÜCRETSİZ ULAŞIM
İstanbul'da, sınava girecek öğrencilerle görevli öğretmenlere, yarın saat 11.00'e kadar toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. Kentte 83 hatta 88 ilave araçla sefer sayısı 536'ya çıkarıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS'de topuklu ve parfüm yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN