Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite yolunda ilk viraj

Giriş Tarihi: 13.3.2016
2 milyondan fazla adayın yarışacağı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) bugün yapılıyor. YGS, 173 sınav merkezinde, yaklaşık 7 bin 300 binada ve 117 bin salonda, 303 bin sınav görevlisi ile gerçekleştirilecek. Sınav saat 10.00'da başlayacak ve 160 dakika sürecek. Adaylar her biri 40 soruluk Türkçe, temel matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri alanlarında toplamda 160 sorudan oluşan testleri cevaplayacak.

SORULARIN TAMAMI AÇIKLANACAK
ÖSYM, bugün yapılacak 2016 YGS sorularının tamamının, kurumun internet sitesinden yayımlanmasını kararlaştırdı. Soruların tamamı 'Temel Soru Kitapçığı' adı altında, ÖSYM'nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulacak. ÖSYM, soruların tamamını en son 2013'te açıklamıştı, o tarihten beri soruların yüzde 20'sini yayımlıyordu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğrencilere başarılar diledi. Avcı, "velilere "telaş etmeyin", sürücülere de "gürültü yapmayın" uyarısında bulundu.

Adaylara 1.1 milyon yardım
Terör olayları nedeniyle sınav merkezi olmaktan çıkarılan Şırnak'taki adaylara da yol ve konaklama masrafları için 1.1 milyon nakdi yardım yapıldı. 6 il ve ilçe merkezinde sınava girecek adaylara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz konaklama ve servis sağlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite yolunda ilk viraj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN