Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Kesin tarih belli oldu!

Giriş Tarihi: 14.3.2016 10:14 Güncelleme Tarihi: 14.3.2016 10:37
YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Kesin tarih belli oldu!

Üniversite adaylarının aylardır çalışarak hazırlandığı 2016 sınavı dün gerçekleşti. Sınav bitiminin ardından ''2016 ı ne zaman açıklanacak?'' sorusuda yanıt buldu. İşte YGS sınav sonuçlarının açıklanacağı kesin tarih

Üniversiteye gitmek isteyen adaylar için ilk adım olan 2016 YGS sınavı dün gerçekleşti. Öğrencilerin sınav sonuçları için heyecanlı bekleyişi başladı. Peki ı ne zaman açıklanacak? Merakla beklenen ''YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusunun yanıtı haberimizde.

YGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2016

ÖSYM bu yıl yapmış olduğu değişiklik ile bu yıl 2016 ÖSYM sınav takvminde YGS sınav sonuçlarını açıklamayı planladığı tarihi verdi. ÖSYM'nin sınav takvimine göre, 13 Mart 2016 tarihinde yapılan YGS sınavının sonuçlarının açıklanma tarihi 25 Mart 2016 olarak belirtildi. ÖSYM'nin geçtiğimiz yıllarda sonuçların açıklanması ile ilgili net bir tarih vermemiş olsa da sonuçları diğer yıllardan farklı olarak sınavdan çok kısa süre sonra açıklamıştı.

2016 YGS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

ÖSYM'nin YGS sonuçları ile ilgili belirtmiş olduğu tarih herhangi bir erteleme olmaması durumunda 25 Mart 2016 Cuma günü açıklanacak. Sınav sonuçlarının ÖSYM'nin resmi sitesinden erişime açılmasından sonra Sınava giren adaylar, ÖSYM Sonuç internet adresi olan https://sonuc.osym.gov.tr dren, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri öğrenebilecekler.

117 BİN SALONDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

YGS, Türkiye genelinde ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 173 il/ilçe sınav merkezinde, 7 bin 300 binada ve 117 bin salonda, 303 bin sınav görevlisi ile gerçekleştirildi.

2 MİLYON BAŞVURU

Sınava, 2 milyon 178 bin 563 aday başvurdu.

Tek oturumda yapılan sınav, saat 10.00'da başladı ve adaylara 160 soru için 160 dakika süre verildi.

Adaylar, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınava girecekleri binanın kapısında saat 09.00'da hazır bulundu. Adaylar, sınav salonuna 2016-YGS Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı veya pasaportları kontrol edilerek alındı ve sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturdu.

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmadı. Adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ile şeker ve peçete, ÖSYM tarafından verildi. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Kesin tarih belli oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN