Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamu Personel Seçme Sınavı lisans düzeyi başvuruları bugün başlayacak. Lisans düzeyinde başvuru yapan adayların tümü, 22 Mayıs'taki sabah oturumuna girecek.

Giriş Tarihi: 17.3.2016 10:01 Güncelleme Tarihi: 17.3.2016 10:03
KPSS başvuruları bugün başlıyor

Kamu Personel Seçme Sınavı () lisans düzeyi başvuruları bugün başlayacak. Sınava son başvuru tarihi 31 Mart olarak belirlendi.

'den yapılan açıklamaya göre, KPSS, lisans düzeyinde 22-29 Mayıs'ta sabah ve öğleden sonra uygulanacak. Bu kapsamda Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 24 Temmuz'da, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) de 6 Kasım'da gerçekleştirilecek. Sınava başvuruları, 17-31 Mart günleri arasında alınacak.

Adayların tümünün 22 Mayıs'taki sabah oturumuna girmek zorunluluğu bulunuyor. Adaylar, diğer oturumlardan hangilerine gireceklerine kendileri karar verecek.

Sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile aday başvuru formuna, süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS başvuruları bugün başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN