Lise coğrafya ve tarih dersi programları yenileniyor

Milli Eğitim Bakanlığı müfredat çalışmaları kapsamında lise kademesinde tüm sınıflar için coğrafya ve tarih taslak öğretim programlarını hazırladı.

Giriş Tarihi: 18.3.2016 12:09
Lise coğrafya ve tarih dersi programları yenileniyor

Milli Eğitim Bakanlığı () müfredat çalışmaları kapsamında lise kademesinde tüm sınıflar için coğrafya ve tarih taslak öğretim programlarını hazırladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredat yenileme çalışmalarına devam ediyor.

MEB Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre, Bakanlık ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan "eğitimde işbirliği" protokolü kapsamında, tarih ile coğrafya derslerinin 9-12'nci sınıflara ait taslak öğretim programları hazırlandı.

Bakanlık, öğretim programları güncelleme çalışmalarında katılımın daha geniş tabana yayılmasını sağlamak ve öğrencilerin daha iyi öğrenebilmesini destekleyecek bir öğretim programı oluşturabilmek amacıyla taslak metinle ilgili başta öğretmenler, akademisyenler, uzmanlar, öğrenciler ve veliler olmak üzere bütün vatandaşların görüş ve önerilerini alacak.

Bu kapsamda, hazırlanan taslak öğretim programları, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının "ttkb.meb.gov.tr" sayfasında görüş ve önerilere açılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lise coğrafya ve tarih dersi programları yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN